Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który z niżej podanych modeli polecacie

praktyk19 29 May 2009 13:57 1329 2
    praktyk19
    Level 11  
    Witam

Stoję przed problemem, który z telefonów wybrać z okazji przedłużenia umowy w Orange....

Z początku wybrałem z Nokii - E63, E66, 6210 Navigator, 5800 XM, N95 8GB.
    Z innych firm Sony Ericsson C 905, Samsung i900 Omnia, HTC Touch Diamond i RIM 8800.

Po googlowaniu i wstępnym przejrzeniu tych modeli w salonie wybór ograniczyłem do Nokii 5800 XM, E66 i N95 8GB. Do każdego z tych modeli mam swoje pytania i wątpliwości. W Nokii 5800XM obawiam się o trwałość ekranu dotykowego, w E66 nie do końca zachwyca mnie fakt iż jest on rozsuwany, podobnie jak i N95.
    Do plusów przemawiających za E66 należą poza ceną – najtańszy – również największa, najlepsza stabilność, dość ciekawe wzornictwo. Posiada co prawda najmniejszy ale mimo wszystko ładny i czytelny wyświetlacz, nie aż znów taki całkiem mały. Mimo, że jest najmniejszy, a ja posiadam dość duże palce to stosunkowo ładnie operowało się na nim, poza tym w związku z jego wymiarami najlepiej też by się go nosiło. Obawiam się jednak, ze do nawigacji, z racji najmniejszego wyświetlacza, z wymienionych modeli najgorzej by się nadawał, choć ma większy aniżeli 6110 Navigator a różnica pomiędzy nim a N95 nie jest jakaś kolosalna....
    W Nokii N95 8GB również średnio pasuje mi, że należy do modeli rozsuwanych, z tym, że w porównaniu do E66 wysuwany wyświetlacz zdaje się być jeszcze cieńszy (delikatniejszy). Ten telefon który akurat miałem w ręce – N95 8GB – zdawał się mieć dużo gorzej rozwiązany mechanizm prowadzenia / rozsuwania. Poza tym, iż zdawał się być delikatniejszy, sprawiał również wrażenie posiadania jakiegoś luzu, czy nawet wręcz uszkodzenia mechanizmu rozsuwania / prowadzenia.
    W Nokii 5800 XM z kolei obawiam się dotykowego wyświetlacza – jak długo i dobrze działać on będzie.... jak wrażliwy będzie na nie zawsze korzystne / idealne warunki – przebywanie w terenie otwartym (na zewnątrz), jakieś wycieczki do lasu, nad wodę, .....

Telefon ma mi służyć poza rzeczami jak najbardziej oczywistymi jak dzwonienie i pisanie sms-ów, w głównej mierze jeszcze do nawigacji oraz robienia zdjęć, ale też również, choć w mniejszej mierze, do wgrywania i używania aplikacji, gier, przeglądania zdjęć, oglądania filmów, słuchania muzyki.
    Chciałbym również w miarę możliwości swoich i telefonu niejako, w pewnym stopniu, że tak powiem „spersonifikować go”, czyli w dość dużej mierze mieć możliwość wpływu na dość dużą ilość różnych ustawień, wgrywanie aplikacji, ...

Liczy się więc dla mnie też m.in. posiadany system operacyjny – Symbian, Windows Mobile – wielkość i jakość wyświetlacza, aparatu fotograficznego, ale też z racji dużych palców jakość, łatwość obsługi. Nie bez znaczenia jest oczywiście stabilność i szybkość działania telefonu (software) oraz sama jego jakość wykonania i trwałość (hardware).

Ostatnio miałem SPV E650 z WM, wcześniej dwa modele Siemensa, oraz pomiędzy nimi dwa modele Nokii, w tym m.in. komunikatora Nokii.

Za wszystkie wypowiedzi dziękuję i pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    wilk125
    Level 23  
    jak masz podobne modele i niw wiesz ktory wybrac to wybierz ten który jest tanszy lub ten w ktorym dłuzej trzyma bateria
    praktyk19
    Level 11  
    Poniekąd słuszna rada. Cena jest jednym z najważniejszych i podstawowych kryteriów - to akurat prawda... ale załóżmy, że o ile naprawdę warto by było dopłacić to gotów byłbym to zrobić... mówię oczywiście o wymienionych przeze mnie wcześniej telefonach, modelach.... najbliższa zmiana telefonu za ok 2lata....
    Żywotność baterii w trochę mniejszym stopniu ale również nie jest bez znaczenia, to fakt.
    Ale są jeszcze inne kryteria.... i są moje pytania i wątpliwości...

Akurat pod względem tych dwu kryteriów - ceny i żywotności baterii - najgorzej wypada N95... Pod względem mechanizmu rozsuwającego też, o czym pisałem wcześniej... więc coraz więcej przemawia na jej niekorzyść....