Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lonos (99 r., 1,5 + gaz) czujnik obrótów

29 Maj 2009 14:14 870 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    i pozdrawiam jako nowy na forum.

Mam problem z Lanosem (99r , 1,5 + gaz)
    Probelm polega na tym:
    silnik się dławi na wysokich obrotach (zarówno na gazie jak i benzynie), wymieniono: swiece, przewody cewka, sonda sprawdzona... pojawia się błąd nr 19, w związku z tym czujnik również został wymieniony.... i nic... wciąż się dławi przy zwiększeniu obrotów... jak również wciąż się pojawią błąd (czyt. zapala się dioda od serwisu)

Od 3 dni samochód rogrzebany stoi na warsztacie... i nie wiadomo jak to ugryźć

Dzieki za pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    19 zawsze będzie jak silnik zgaszony.
    Najlepiej to wykonać diagnostyke i będzie wiadomo o co chodzi bo tak to można sobie wymieniać tak długo aż wymieni się silnik.

PS. Diagnostyka to nie tylko odczytanie kodów jak wielu myśli.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    małe uściślenie .. przecież nie pisałem, że sprawdzam na wyłączonym silniku .. samochód stoi na warsztacie i nie podejrzewam mechaników o brak wyobraźni.

Została normalnie przeprowadzona diagnostyka, po czym wymieniony czujnik obrotów... a problem wciąz się pojawia.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie musiałeś pisać bo rozumie się samo przez sie Zapewne po pojawieniu się błędu odczytują tylko kody a 19stka zawsze jest gdy silnik zgaszony. Jak chcesz to jedź do nich i zobacz czy robią to na włączonym silniku czy na zgaszonym. Pozatym skoro piszesz że auto na warsztacie to chyba mechanikom nie trzeba pomagać ? co to za warsztat co nie może sobie poradzić z tak prostym silnikiem.
  • Poziom 2  
    własnie tu jest problem, nie mają już pomysłu co to może być, sprawdzili wszystko, jak wspomniałem - wymienili czujnik obrotów... niestety bez rezultatu... no i sprawdzaja na wlaczonym silniku .. dla uściślenia :)
  • Użytkownik usunął konto