Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obciazalnosci lini

11 Maj 2004 22:48 846 6
  • Poziom 23  
    witam
    mam pytanko. chce zrobic ukladzik podlaczany do lini telefonicznej ktory bedzie pobieral jakis tam prad z linii. a podczas sygnalu dzwonienia troche wiekszy. jaki moge maksymalnie pobrac prad zeby centrala nie wziela tego za podniesienie sluchawki ???

• Specjalista od telefonów
    Witam.
    To się nie uda.

Jartech

:D
  • Poziom 23  
    a niby dlaczego nie. przeciez w noramalny telefon tez sie zasila z linni i generuje dzwonienie korzystaja z pradu z linii telefonicznej. to jak to w koncu jest ??

Witam.
    Prąd dzwonienia to jedno a zasilanie pętli aboneckiej to drugie i nie należy tych dwóch napięć mylić. Każde z nich ma inne zadanie jedno jest stałe ok 50V a drugie zmienne (25Hz).

Jartech

PS
    Opisz dokładnie co chcesz zrobić z tym zasilaniem.
    Telefony rzeczywiście kożystają z zasilania z centrali ale nie w czasie spoczynku (no może w bardzo małym stopniu, prąd znikomy).
  • Poziom 23  
    zrobilem sobie uklad dzwonka takiego milszego dla ucha. i nie wiem jak to bedzie chodzic. w spoczynku prad uda mi sie ograniczyc do kilku mA czy to nie za duzo ?? a podczas dzwonienia okolo 50mA
  • Użytkownik usunął konto  

Witam.
    Co ma do tego prąd spoczynkowy.
    Dajesz układ przez kondensator 1uF, za nim mostek z elektrolitem np.470uF i po kłopocie.

Jartech

PS
    Warto porównać sobie układ zasilania dzwonka w elektronicznych aparatach.