Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum 1200 CI - problem z edycją programów przez kabel RS

dagg3r 29 Maj 2009 23:55 1582 3
  • #1 29 Maj 2009 23:55
    dagg3r
    Poziom 2  

Witam,
    Wgrałem oprogramowanie do tunera 041225.3_Digitv ok.zip z 2009 roku za pośrednictwem kabla RS-232 oraz programu PC Link 2.5.
    Chciałbym jeszcze zedytować kanały w komputerze, ponieważ w menu tunera jest to czasochłonne i niewygodne.

Problem jest taki, że nie mogę żadnym z kilku programów, które zdobyłem zgrać ani wgrać z/do tunera listy programów. Nie wiem czy ma to związek, ale w programie PC Link także nie mogę zczytać wersji oprogramowania bezpośrednio z urządzenia a przy zgrywaniu z niego oprogramowania wraz z danymi użytkownika i ustawieniami systemowymi, pliki odpowiedzialne za ostatnie dwa są wielkości 0 bajtów.

Proszę o poradę w czym tkwi problem, że urządzenie nie jest wykrywane. Aktualnie mam sporo kanałów dostarczonych wraz z plikiem BIN z nowym softem.

0 3
  • Pomocny post
    #2 30 Maj 2009 09:54
    matzg
    Poziom 35  

Witam, próbowałeś edytować programem NeoBox_Manager_2.50 lub EvilEyesManager?
    Pozdr.

0
  • #3 30 Maj 2009 23:58
    dagg3r
    Poziom 2  

Problem rozwiązany następująco, z wielka pomocą MATZQ (wielkie dzięki).

Problem - wgrywanie/zgrywanie softu działa, wgrywanie/zgrywanie listy programów i innych ustawień nie działa

Rozwiązanie - w moim Digital Opticum 1200 CI wgrałem soft 041225.3
    Plik BIN z softem posiadał oprogramowanie, listę kanałów z kilku satelit, ustawienia tunera oraz kody do niektórych programów.
    Tok rozwiązania:
    1. Zgrywam na komputer całość w jeden plik BIN programem PC Link 2.5
    2. Ładuje ten plik do Evil Eyes Managera i w nim zapisuje kolejno Firmware, Userdata, Defaultdata oraz Softkey do osobnych plików
    3. Plik Userdata.bin odpalam w programie NeoBox Manager i tam dokonuje edycji kanałów, wyrzucam cale satelity, zostawiam np Astre i Hotbirda itd i zapisuje z powrotem plik Userdata.bin
    4. Włączam od nowa program Evil Eyes Manager i otwieram po kolei Firmware z pliku cząstkowego (nie tego zgranego PC Linkime), otwieram również userdata, defaultdata i softkey (mimo, że w niektórych nic nie robiłem)
    5. Zapisuje całość jako Firmware (niby to samo co zapis samego firmware do jednego pliku)
    6. Wgrywam z powrotem tym razem mój nowy zespolony plik do tunera
    7. Wszystko działa i cieszę się programami ustawionymi tak jak chciałem :)

0
  • #4 31 Maj 2009 00:22
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Temat zamykam choć powinien zrobić to zakładający.

0