Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przywrócić usunięty ATI Catalyst Control Center?

30 May 2009 01:18 6999 2
 • Level 9  
  To mi się skasowało http://ati.amd.com/products/catalystcontrolcenter/index.html

  Mam viste home premium, model laptopa - Sony FW 11E, karte graficzną ATI Mobility Radeon HD3470. Chciałam zainstalować aktualizacje do tej grafiki i wszystko mi się skasowało, była zawsze ikonka na pasku startowym do Ati Catalyst i można tam było wszystkie opcje grafiki ustawiać ,a teraz tego nie ma. Stąd chciałam ściągnąć nowszą wersje http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=vista64/common-vista64 jak teraz ściągnełam tą trzecią aktualizaje to pisze że bieżąca wersja nie jest zainstalowana - Pakiet instalacyjny Ati Cim. Nie wiem co mam robić. Skąd ściągnąć ten główny sterownik żeby pojawiła się ikonka Ati na pasku startowym tak jak było? Te komputery są wkurzające , moment nie uwagi i można wszystko ostro spierniczyć.

  Moderated By mat_ed:

  Tytuł jak i sam post poprawiłem.

 • Level 43  
  Obraz na chwilę obecną wyświetlany jest prawidłowo ? Przez pasek startowy rozumiesz szybkie uruchamianie czy tray (koło godziny) ?
 • Level 10  
  Spróbuj tak: :wink:

  Quote:
  Instalacja najnowszych sterowników Catalyst na mobilnych kartach graficznych opartych o układy firmy ATI.

  Ogólnie wiadomo, że każda kolejna aktualizacja sterowników jest bardziej stabilna i poprawione są w niej błędy dotyczące w szczególności wyświetlania obrazu w grach 3D. Dlatego też warto na bieżąco aktualizować sterowniki karty graficznej. Niestety te, które umieszczają producenci laptopów na swoich stronach internetowych (de facto i tak oparte o sterowniki referencyjne firmy ATI) są z reguły dosyć stare i próżno szukać ich najnowszych odsłon. Pozostaje więc aktualizować je, ściągając bezpośrednio ze strony domowej ATI w formie sterowników referencyjnych. Wielu użytkowników laptopów z kartami graficznymi opierającymi się o mobilne układy firmy ATI ma jednak problemy z zainstalowaniem najnowszych sterowników Catalyst, dostępnych na stronie producenta układów.
  Dlatego pragnę przedstawić pewien "trik", dzięki któremu każdy posiadacz laptopa z kartą graficzną opartą o mobilny układ ATI zawsze może mieć zainstalowane najnowsze sterowniki Catalyst i to niezależnie od producenta laptopa i tego co nam oferuje na swojej stronie. W tym celu należy:

  - pobrać ze strony microsoft.com MSXML 4.0 i zainstalować:

  http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

  - ściągnąć ze strony ati.amd.com najnowsze sterowniki Catalyst odpowiadające naszej karcie graficznej i naszemu systemowi operacyjnemu:

  http://ati.amd.com/support/driver.html

  uruchomić pobrany plik i czekać do momentu w którym sterowniki zostaną rozpakowane do domyślnego katalogu C:\ATI\SUPPORT\, następnie przerwać instalację,

  - ściągnąć ze strony driverheaven.net program DH Mobility Modder.net:

  http://www.driverheaven.net/modtool/MobilityDotNET4.zip

  - rozpakować pobrany program i uruchomić go,

  - w przypadku gdy pracujemy pod kontrolą systemu Vista należy wyłączyć UAC Control (o ile nie jest już wyłączony) - w programie należy zaznaczyć ptaszek przy opcji "Disable User Account Control (UAC)" po czym potwierdzić i zrestartować system,

  - wskazać przyciskiem Browse katalog C:\ATI\SUPPORT\ po czym wcisnąć przycisk Modify i poczekać aż pewne pliki zostaną odpowiednio zmodyfikowane,

  - przejść do lokalizacji C:\ATI\SUPPORT\, uruchomić plik SETUP.EXE,

  - dokończyć instalację zmodyfikowanych sterowników i... cieszyć się ich najnowszą wersją na swoim laptopie.


  Żródło