Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Kosa spalinowa STihl Fs55

30 Maj 2009 10:45 16728 7
  • Poziom 2  
    Mam taki problem ostatnio kosiłem sobie trawę na ogrodzie, normalnie wszystko chodziło, zgasiłem kose i na drugi dzien chciałem kosic a ona nie chce odpali, swieca jest mokra jak ja wykreciłem, co moze byc przyczyna??? przeczysciłem swiece wsadziłem i dalej nie chciała odpali. raz tak było ale na drugi dzien odpaliła a teraz nie che.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    No iskra jakas tam jest nie wiem jaka powinna byc własciwa, ale raz mnie kopło. poczysciłem filtr powietrza, chyba oddam na serwis.
  • Admin Sprzętu Medycznego
    A czy jak odkręcasz korek wlewu paliwa to słyszysz zasysanie powietrza. Bo jak tak to prawdopodobnie zatkał się odpowietrznik(bardzo częsta usterka) w korku.
  • Poziom 2  
    Dziekuje bardzo za rady, w poniedziałek mam zamiar pojechac po świece, jak to nie pomoże oddam ja do serwisu.

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

Moze mi ktos powiedziec z tym korkiem bo u mnie nie ma zadnego otworu odpowietrzajacego chyba ze ja nie potrafie go znalez, a to ze jak świece wyczyszcze wsadze i ona cały czas zalana, a kosiarka jak nie paliła tak nie pali, w poniedziałek sprubuje z nowa Świeca.
  • Poziom 12  
    Ja bym nalał odrobinkę paliwa bezpośrednio do cylindra. Jeżeli silnik da głos to bym obstawił że jest coś z przewodem paliwa lub gaźnikiem, dolotem powietrza. Ale wtedy by było wyeliminowane prawdopodobieństwo uszkodzonego zapłonu. Spróbuj najpierw na starej świecy, a jak będziesz miał nową to też można. Dodatkowo sprawdź kolor świecy. Jeżeli będzie miała czarną sadzę to też będzie objaw złego spalania mieszanki, o ile się nie mylę to zbyt bogata, natomiast kolor popielaty/ siwy jest oznaką zbyt ubogiej mieszanki. Tutaj też można się dopatrywać regulacji gaźnika. Sprawdź też dokładnie czystość świecy, najważniejsze żeby nie było żadnego nalotu na pomiędzy elektrodą, a elektrodą boczną. Piszesz też że dzień wcześniej kosiłeś trawę, to jeżeli dałeś ostro w kość maszynie to istnieje możliwość zapieczenia pierścieni, choć. Sprawdź czy jest różnica mniej więcej przy odpalaniu, czy lżej nie ciągnie się za rozrusznik ręczny.