Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane - zablokowane drzwi

12 Maj 2004 10:18 20076 11
  • Poziom 2  
    Szukam pomocy. Jestem właścicielem Renault Megane i jedne z drzwi (tylne od pasażera) zablokowały mi się. Czy ktoś wie w jaki sposób można odblokować zamknięte drzwi. Centralny na inne działa, a po zachowaniu się nypla w zablokowanych drzwiach widać, że sygnał sterujący dochodzi tylko nie działa on tak jak powinien. Może zablokował się siłownik?
  • Poziom 21  
    Najprawdopodobniej stało się tak jak piszesz. W renault kangoo wiem że to zdażało się często. Po prostu pali się siłownik i komutator silniczka "przyspawał" się do szczotek. Nic tylko rozbierać drzwi. Masz szczęście że tylne. Przednie jest gorzej rozebrać. Zdejmij kanapę, śrubki w rączce i na dole drzwi i powolutku odginaj całość. Powinno się udać :-)
  • Poziom 18  
    uda sie na pewno tez prulem tapicerke w meganie bez problemu!!!!kolega opisal metode !!!
  • Poziom 2  
    Niestety okazało się, że siłownik jest ok. Po wymontowaniu siłownika nadal nie mogę otworzyć drzwi żadnym sposobem.
  • Poziom 12  
    A moze cos sie stało z blokada przed dziecmi, zalacza sie taka blokade i nie mozna otworzyc drzwi od środka .
  • Poziom 16  
    trochę cierpliwości i to zrobisz.
    Zobacz jak to działa na drzwiach tylnych sprawnych.
    Trzeba lekko odchylić tapicerkę i drutem odpowiednio wygietym około 25cm fi 2mm zadziałać w miejcu które sam ustalisz oglądając działanie zatrzasku na dobrych drzwiach.
    Podpatrzyć to na dobrych ,otwartych drzwiach ,jest to konieczne by ustalić w którym miejscu ten koniec drutu ma nacisnąć na takie cięgno.
    Sprawdzone praktycznie!
  • Poziom 18  
    sprawdz najpierw , czy to blokada mechaniczna,czy usterka w elektryce- odepnij siłownik od zamka i próbuj zamykac/otwierac. Jeśli siłownik chodzi, to już wiadomo, że zamek się zkasztanił.Trzeba go spokojnie rozebrać i NAJRZEĆ.:-)
  • Poziom 9  
    czesc sory że odkopuje temat ale mam podobny problem w swojej reno megane z 2002 r. nowszy model. tez mam zablokowane dzwi tylne lewe jednak przyczyną jest przełączony ten suwak że podobno to ochrona przed otwarciem przez dzieci podczas jazdy. jak teraz mam otworzyc te dzwi ? w sumie na zdrowy rozum po co by robili cos czego potem nie mozna zrobic tak jak było wczesniej bez rozbierania auta
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    oo super dzięki ci bardzo za szybką odpowiedz. czyli zapewne klamka zewnętrzna się wyrobiła. ojciec chciał sprawdzic czy moze ten przełącznik jest od blokadki żeby nie mozna było otworzyc z zewnątrz. a to juz wszystko czaje :D jeszcze raz dzięki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    rygiel działa bo ogólnie wszystko działało jedynie ta klamka nie zawsze działała. jak się naciska centralny to słychac odryglowanie wyraźne w dzwiach. a jeszcze powiedz jak ta klamka nie działa to tam się cos wymienia ? bo np mam golfa II i tam tez mam zwalone klamki tam to norma po jakims czasie cos tam jest że sie wyciera i 10 zł i mozna miec nową klamke aż się znowu nie wytrze taki bolczyk co wyciska cięgno ;D czy w renault jest tez cos takiego ? czy np jakbym wymienił klamke na nową to czy by mi działało ? czy to moze byc wina po prostu że cos zaśniedziało i cos nie odbija ?