Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polonez caro 1,6 gli abimex nie odpala na zimnym silniku na

30 Maj 2009 15:30 8410 32
  • Poziom 9  
    witam mam pytanie bo moj poldi nie odpala na benzynie na zimnym silniku kreci i kreci ale nic wiecej mam gaz i na gazie odpala bez problemu i jeździ super natomiast jelsi zlapie troszke temperatury to przxy przełączeniu na benzyne chodzi bez problemu i tak samo jak sie zgasi auto to potem na benzynie odpala bez niczego a jeśli auto po stoi dluzszy czas ale jeszcze jest letni silnik to na benzynie odpali ale z cieżkim trudem i to odpala ale bez ssania i tak od 400 obrotow idzie pomalutku do gory i stoi na 900-1000 obrotow ale ssania nie ma zalozylem nowe świece mam nowu modul zapłonowy tazke zalozylem by sprawdzic i nic dalej tak samo pompa paliwa chodzi i bije paliwo tak jak ma byc a zaczęło sie od tego ze poldek stal cały weekend na parkingu i popadalo troszke i rano w poniedziałek to najpierw zaczelo sie dymic z wydechu obroty zaczęły skakac z rury wydechowej czarne sadze ale juz nie ma problemu z sadzami czy z kopceniem tylko z odpaleniem na benzynie na zimnym silniku nie chce odpalić rozrusznik kreci ale nic jakby paliwa nie dostawal ale dostaje do wtrysku czy jest ktos kto poradzilby mi z tym problemem??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    jednopunktowy wtrysk i calkowicie nie mam pojecia co sie moglo podziac mojemu poldkowi bo bylo wszystko dobrze a stal na parkingu 3 dni :( a czy wd 40 byloby dobrze czy jaki preparat bylby dobry??
    a moze wode mam w paliwie albo pompa paliwa siwece nowe i po jednym dniu juz sa czarne albo cewki nawalaja ale iska jest mocna a na siwece slaba
  • Poziom 9  
    a gdzie ten czujnik jest?? ktory to?? napisze ktos kto wie gdzie jest ten czujnik cieczy chlodzacej?? i czym jakim preparatem potraktowac wszystkie styki ewlektryczne??
  • Poziom 9  
    no wlansie to wszystko mnie dziwi ze na gaziwe odpala i jezdzi bez problemu a na benzynie nie moge odpalic na zimnym silniku a jak sie zagrzeje to i na benzynie sa sie jezdzic i odpalac wiec co moze byc przyczyna jelsi ktos wie??

Dodano po 2 [minuty]:

byc moze jak zimny to nie puszcza paliwa z wtryskiwacza a jak sie zagrzeje to puszcza chociaz tez szarpie czasami i nie ma takiej mocy na benzynie a wie ktos jak wymontowac wtryska??
  • Poziom 9  
    akurat ja mam abimexa nie bosha a ta glowica cylindrow to gdzie jest w ktorym miejscu czy mozna samemu wymienic itd.?? i co ma woda w baku benzyny do gazu przeciez to jest calkiem co innego tak mi ise wydaje a ja mam problem z benzyna
  • Poziom 9  
    a ten czujnik cieczy to jest ten co pokazuje temperature silnika ten calkiem z przodu co jest i z tego idzie jejden kabelek tak?? i jak go sprawdzic czy ten czujnik jest dobry??
  • Poziom 9  
    ale byc moze sie przyciera ten wtrysk i jak jest zimny to nie podaje paliwa dalej a jak sie zagrzeje to daje benzyne ale jak sie schladza silnik to coraz gorzej odpalic mozna na benzynie a ewnetualnie wie ktos jak mozna zdemontowac wtryskiwacz?????? by go przeciscic czy jak i zalozyc??

Dodano po 3 [minuty]:

sterownik abimex to tan komputer inaczej mowiac auta tak?? ten za schowkiem w przednim siedzeniu pasażera tak??
  • Poziom 9  
    dobrze to jakie sugestie ???? bo ja juz kompletnie nie mam pojecia napewno sprobuje wszystkie styki elektryczni popsikac ;) jakims preparatem napewno cos zrobie z czujnikiem cieczy chlodzacej

Dodano po 9 [minuty]:

no wlasnie żadnego ssania nie ma na gazie odpalam i od razu trzyma 900-1000 obrotow nawet jak na benzynie to tak jak pisalem ze odpali z ciezkim trudem jak jest letni silnik to zaczynaja sie obroty od 400 i pomalutku w gore do 900 i trzyma i zadnego ssania
    czy nawet z przelaczenia na benzyne to zadnego ssania nie ma
  • Poziom 9  
    klapki sa zamkniete dopiero jak dodam gazu to sie otwieraja jak odpalam na zimnym silniku na gazie to musze dodac troszke gazu i odpala za pierwszym razem a na benzynie momo ze takze dodaje gazu to nie odpala a nigdy nie musialem na benzynie dodawac gazu i zawsze odpalalo na benzynie od kopa i bylo ssanie trymalo 1200 obrotow a jak potem delikatnie dodalem gazu to skoczylo na 1600 obrotow i jak zlapalo temp. to spadaly na 900-950 obrotow a teraz na zimnym nawet nie zastartuje tylko rozrusznik jakby paliwo z wtrysku nie szlo dalej bo do wtrysku idzie
  • Poziom 9  
    a maja byc zalane paliwem czy nie maja byc???? a jak odpalam na gazie i odpala na gazie od kopa to wtedy na swiece dostaje sie gaz i odpala czy nie??
  • Poziom 9  
    oki przetestuje tą porade w poniedzialek i napisze o efektach a jelsi sa suche tak jakby paliwo nie dochodzilo to co wtedy?? czy to wina wtrysku czy jak?? bo do wtrysku dochodzi napewno
  • Poziom 9  
    no dobrze ale jak to ocenic ze awaria automatycznego ssania gdzie to szukac by zdjagnozowac??
  • Poziom 9  
    no dobrze ale o jakim gaźniku jest mowa skoro ja mam jednopunktowy wtrysk i nie mam zadnego gaźnika

Dodano po 15 [minuty]:

a jak naprawic bybylo to automatyczne ssanie
  • Poziom 9  
    jakos nie moge przez nic ptworzyc tego programiku do abimexa pozapisaniu :-(
    a moze ma ktos jeszcze jakies pomysly dotyczace mojego problemu z polonezem to bardzo prosze pisac
  • Poziom 9  
    jakos to samo po zapisaniu nie wiem czym mozna to otworzyc czy wie ktos jeszcze jak mozna sie uporac z moja usterka?? prosze pisac
  • Poziom 10  
    Mam taki sam problem. Nie odpala mi, gdy silnik jest zimny. Rozwiązał może juz ktoś ten problem ?