Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset kasety tonera startowego Brother HL-2030

30 Maj 2009 16:21 31732 29
  • Poziom 10  
    HL-2030 można łatwo zresetować bez użycia plastykowego resetera.

1. Wyłączamy drukarke.
    2. Otwieramy klapkę przednią. Po prawej stronie w głębi obudowy znajduje się języczek połączony z czujnikiem otwarcia klapki. Trzeba go zablokować np. przez kawałek pozginanego papieru.
    3. Klapka przednia posiada też drugi czujnik po lewej stronie, lecz jest on ukryty i niedostępny z zewnątrz. Żeby go "oszukać" trzeba wyhaczyć czarny ogranicznik podtrzymujący klapkę przednią, tak aby przy otwartej klapce ogranicznik można było wsunąć do środka. Co też należy zrobić.
    4. Tym sposobem mamy przygotowaną drukarkę do resetu. Po włączeniu zasilania, sprzęt będzie uważał ze ma zamkniętą obudowę. Najważniejsza część resetu to punkt 5.
    5. Należy włączyć zasilanie. W momencie jak usłyszymy charakterystyczny dźwięk ruszającego napędu drukarki należy na czas 1 sek. wcisnąć biały języczek znajdujący się w głębi komory drukarki po lewej jej stronie, tuż nad kasetą z tonerem. Zaznaczam, że zarówno bęben jak i kaseta muszą być w drukarce cały czas.
    6. Czasem trzeba popróbować parę razy zanim się uda wyczuć moment, kiedy trzeba wcisnąć czujnik resetera, ale sposób działa na 100%.

Wyżej wymieniony sposób stosuje się oczywiście do kaset startowych, które nie mają wbudowanego resetera :)

Pozdrawiam i życze powodzenia!
  • Poziom 25  
    Super działa, dzięki wielkie za pomoc.
  • Poziom 12  
    Witam,
    Czy może mi ktoś powiedzieć dokładniej gdzie się znajduje czujnik z punktu 2?
  • Poziom 25  
    seba881 napisał:
    Witam,
    Czy może mi ktoś powiedzieć dokładniej gdzie się znajduje czujnik z punktu 2?

A jaki masz model 2035 czy 2030 ? Bo w 2035 jest tylko czujnik na światło... chyba.
  • Poziom 9  
    seba881 model hl 2032 jest praktycznie identyczny jak hl 2030 więc szukaj tak jak jest w instrukcji w pierwszym poście.
  • Poziom 14  
    Jak jest z brotherem HL-2035 - też się daje podobnie resetować?
  • Poziom 25  
    abyss napisał:

Tak, oryginalny toner przeleciał już ponad 9000stron, i dalej śmiga aż miło.
  • Poziom 10  
    Werewolf napisał:
    abyss napisał:

Tak, oryginalny toner przeleciał już ponad 9000stron, i dalej śmiga aż miło.

Witam,
    czy dla hl 2035 są jakieś inne czynności, które w tym modelu trzeba wykonać czy mojej kasety startowej sie nie da po prostu zrestartować :?:
    Klapke przednia mam zamknieta a do języczka podczepiłem się nitka i wyprowadziłem ja na zewnatrz- mimo wielu prób klapa niestety....
  • Poziom 25  
    Musisz robić coś źle! ja zrobiłem to za pomocą drucika w kształcie litery L, dzięki czemu odginam klapę włączam drukarkę i wciskam przycisk, do 5 prób i kaseta jest zresetowana.
    Na oryginalnym tonerze wydrukowałem już prawie 11 000stron.
    Jedynie co zrobiłem zaraz na początku kupiłem na allegro proszek i dosypałem.
    Dodam też, że drukarka pomimo takiego przebiegu drukuje dalej bez większego problemu, nic nie tracąc na jakości w stosunku do pierwszych stron.
  • Poziom 10  
    Werewolf mozesz mi podpowiedzieć jaki toner zastosowałeś :?: ponieważ na Allegro znalazłem tylko dedykowany proszek do HL 2030 czyli kod TN 2000 a nie jestem pewny czy to samo...u mnie jest TN 2005
    Obecnie dosypałem jakiejś pozostałosci od kumpla, który twierdził, ze powinien działać a efekt jest taki, ze po włączeniu wydrukuje 2-3 strony po czym sygnalizuje brak tonera.
  • Poziom 17  
    Zaklej przezroczyste okienka w bokach kasety z tonerem.
  • Poziom 9  
    mam drukarkę (w miarę nową) która nie ma z prawej strony czujnika otwarcia klapki (czyli jest kłopot z realizacja pkt 2)

robimy tak:

1 Mamy wyłączoną drukarkę i wsadzony toner, kasetę itd tak jak do drukowania

2 otwieramy przednia klapkę (to ta z dostępem do tonera nie od papieru)

3 z lewej strony klapki mamy czarną "listewkę" przymocowana do klapki, staramy się ją odpiąć od niej (delikatnie) i wsuwamy tę listewkę jak najgłębiej z powrotem do drukarki (tak samo jak zrobiłaby to klapka przy zamykaniu) - spokojnie będzie dało się ją wyjąć z powrotem

4 obok tej listewki jest biały języczek (który przy zamykaniu klapki jest przez nią wciskany) - blokujemy go palcem (jeżeli mamy 3 ręce :P) ja osobiście wziąłem papierek długości około 5 cm zrolowałem i oparłem (lekko wcisnąłem) z jednej strony o klapkę z drugiej o ten języczek

5 nad listewką (troszkę głębiej w drukarce, u góry nad tonerem) jest inny biały łukowatego kształtu języczek - wciskamy go (delikatnie) od dołu (np. patyczkiem)

6 załączamy drukarkę (z wcisniętym języczkiem) czekamy aż ruszy mechanizm drukarki i po 2-3 sekundach puszczamy języczek - powinno wtedy zapalić się światełko READY zielone

Jak sprawdzić czy oszukalismy drukarkę (czujniki otwarcia klapki)?
    Przy zamknietej klapce świeci sie światło toner, gdy się ją otworzy, gaśnie a zapala się paper, jeżeli wykonamy pkt 3-4 wtedy przy otwartej klapce zapala się toner a gasnie paper

troche łopatologicznie, ale przynajmniej nie będzie wątpliwości
  • Poziom 12  
    Extra sposób tylko trzeba okienka zakleić
  • Poziom 1  
    Działa.

Zrobiłem wg. przepisu Zuzikofona, z tym że w punkcie 5. "biały łukowatego kształtu języczek" (przypominający trochę bumerang) wcisnąłem w dół i puściłem chyba po ok. 1..2 s od momentu, kiedy rusza mechanizm.

Wszystko było robione po zaklejeniu otworów na bokach toneru, do których można się dobrać dopiero po wyjęciu toneru z drukarki.
  • Poziom 2  
    Super sposob u mnie na HL-2035 i tonerze startowym dziala znakomicie.
  • Poziom 25  
    davix408 napisał:
    Super sposob u mnie na HL-2035 i tonerze startowym dziala znakomicie.

No ja no oryginalne w tym momencie mam 17 654 strony, dwa razy uzupełniałem go proszkiem i drukuje dalej. (drukuje faktury, pdfy około 20-50% pokrycia kartki).
    Zadziwiony możliwościami oryginału, na znanym portalu aukcyjnym kupiłem jeszcze jeden oryginał, który był wraz z kupnem drukarki, na przelatane 2000stron... .
    Tańszej drukarki w eksploatacji chyba nie miałem.
  • Poziom 9  
    Witam

Wykonywałem wszystko, tak, jak zostało napisane. Zakleiłem okienka (chodzi o okrągłe dziurki?), i zrobiłem wszystko punkt po punkcie. Gdy próbuje zrestartować toner, po puszczeniu białego dzyndzelka, zapala się światełko ready, czyli wydawało mi się, że dobrze, jednak po wydrukowaniu 5-7 stron, drukarka przestaje drukować i zapala się światełko toner. Mam drukarkę HL-2035 kupioną w tym roku, z tonerem TN2005.

PS. I czy mam rozumieć, że ten sposób zastępuje fizyczny reseter (trybik, który należy dokupić)?
  • Poziom 9  
    Prosiłbym o odpowiedź, bo nie wiem czy mam kupować zasypkę+reseter, czy może zrobić odpowiednio reset manualny.
  • Poziom 25  
    Ja robię to ręcznie, żaden problem chwila roboty.
  • Poziom 9  
    Werewolf napisał:
    Ja robię to ręcznie, żaden problem chwila roboty.

No tak, ja również. Swój przypadek opisałem dwa posty wyżej.
  • Poziom 10  
    Czesc czy moglby ktos zaznaczyc na tych zdjeciach, o ktore dokladnie elementy chodzi ? zdjecia te dotycza modelu hl-2035
  • Poziom 9  
    Hej

Nie chodzi o wnętrze drukarki, tylko o toner (to co wyjmujesz). Po bokach masz przezroczyste kółka. Musisz je zakleić czym nieprzezroczystym. Wtedy uda Ci się oszukać optykę w drukarcę.

Edit: Dopiero teraz zrozumiałem, że Tobie najprawdopodobniej chodzi o ten biały "dzyndzel".

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam,
    super sposób na toner , poniżej dam linka do druma z instrukcja jak zresetować
    http://www.tonerico.pl/zamiennik-brother-dr2005-beben-12-000stron-p-113.html
    tutaj opisane jest jak zresetować drukarkę po wymianie BEBNA bo przecież ten bęben jest na 12 000 stron więc trzeba go wymienić. Jak ktoś chce to można wymienić samemu wałek OPC jest jeszcze taniej. I wtedy reset druma z instrukcji i po problemie
    (:darozegaro:)
  • Poziom 1  
    Witam!
    Dzięki za opis resetowania; metoda Zuzikofona przypasowała do mojej HL-2032.
    :-)
  • Poziom 13  
    Dla potomnych, instrukcja resetu tonera bez używania dźwigni i innych dziwnycn narzędzi :)

1. Otwórz pokrywę tonera i zostaw ją otwartą do wykonania pozostałych czynności.
    2. Wyłącz drukarkę.
    3. Wciśńij i przytrzymaj przycisk "GO" i włącz drukarkę. Światła powinny świecić. Następnie trzymaj przycisk przez jakieś 5 sekund i puść.
    4. Wciśnij przycisk "GO" 2 razy.
    5. Zrób przerwę na 1-2s. Powinny zapalić się 3 diody og góry (oprócz Ready).
    6. Wciśnij przycisk "GO" 5 razy.
    7. Wszystkie diody powinny mrugnąć i następnie powinna mrugać dioda "error".
    8. Zamknij pokrywę. Drukarka powinna przejść w tryb Ready.

A tutaj link do filmiku na yt, jakby ktoś miał problemy

http://www.youtube.com/watch?v=d_75Bh60ulQ
  • Poziom 11  
    Bardzo dziękuję za świetne instrukcje resetera drukarki bo nie bardzo wiedzialem co miałbym zrobić aby mój HL-2030 zacząl ze mną współpracować.Ciekawe jest to ze zanim zapalił się czujnik tonera dosypałem ze 20 g bo tyle mialem i wszystko było ok.Problem zaczął się wtedy gdy zapalił się czujnik i mrugał że kończy się toner.Po pewnym czasie od napełnienia zapiliła się dioda toner na stałe i koniec drukowania.Najlepszy sposób ten ostatni beż użycia nażędzi-rewelacja pozdrawiam wszystkich i dziękuję
  • Poziom 14  
    Co do wkładania rąk do wnętrza działającej drukarki (przy zablokowanym czujniku pokrywy) trzeba zachować szczególną ostrożność.
    Napięcia, jakie tam się pojawiają są szczególnie wysokie (nawet ponad 1000V). Występują one na rolce ładującej tonera oraz rolce transferowej.

Zatem miejmy to na uwadze!!!