Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nissan almera N15 2.0D nierówno pracuje

tomekmazepa 30 May 2009 16:51 4632 2
    tomekmazepa

Level 15  
    witajcie mam taki problem z moim nissanem, gdyż co jakiś czas jest taki dzień że skaczą w nim obroty, tak że potrafi zgasnąć, może mi ktoś podpowiedzieć co może być tego przyczyną wymieniłem filtr paliwa, powietrza, raz była wlana ropa na przyjezdnej stacji i od tego czasu tak się dzieje czyściłem również zbiornik paliwa, pompkę paliwa do tego wlewałem środki do czyszczenia wtrysków chwilę było dobrze ale dalej to wróciło teraz tankuje albo na orlenie supreme albo na statoil nigdy nigdy EKODIESEL ktoś wie co może być nie tak z góry dzięki
    awysoki
    Level 17  
    Może gdzieś na zasilaniu paliwa łapie lewego powietrza .
    jck85
    Level 11  
    Trochę odgrzewany kotlet ale może komuś się na coś przyda.

Mam ten sam model i miałem podobny problem. U mnie obroty potrafiły skakać na "luzie" systematycznie od 600-700 do ok 900. Raz zdarzyło się też, że spadały za nisko i na zimnym silniku bez podtrzymywania obrotów gazem silnik się gasił.
    Powodów niestety może być multum. Najbardziej popularne to przepływomierz lub (jak akurat chyba u mnie było) dogorywający alternator! Po jego awarii i wymianie przez pół roku niestabilne obroty na luzie miałem tylko raz ale nie wiem z czego to wynikło - poza tym jednorazowym incydentem nie występuje to już wcale (jeżdżę codziennie). A że ktoś gdzieś też o tym już pisał, więc może i jest w tym jakiś sens?:/

PS. Mała notka dla posiadaczy tego modelu - padnięty alternator objawia się o dziwo nie kontrolką akumulatora, a miganiem airbagu. Więc jak wam nagle zacznie migać to lepiej wyłącznie wszelkie zbędne źródła poboru energii i dotoczcie się w miarę bezpieczne miejsce (macie na to jakieś 5-10 minut:) )