Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDT 411 zatrzymuje sie programator

30 Maj 2009 17:01 3630 3
 • Poziom 9  
  Witam! Mam problem z pralka Polar pdt 411, podczas pracy zatrzymuje się programator i pralka zamiera po ręcznym przesunięciu programatora pralka pierze normalnie( Hydrostat jest czysty ).Zatrzymanie programatora nastepuje po napełnieniu pralki wodą i po około minucie pralka zatrzymuję się i nie daje oznak pracy, gdy przestawi się termostat na pranie na zimno pralka znów zaczyna prać. Dodam że w pralce wymieniona była grzałka z powodu jej przepalenia, ( grzałka jest zmieniona za zwykła a w tym modelu polara była oryginalnie założona jakaś grzałka z dodatkowymi drucikami połączonymi z grzałką i wychodzącymi do końcówek podłaczenia przewodów. ) Czy założenie zwykłej grzałki może mieć wpływ na tak dziwne działanie pralki ? Dodam jeszcze że gdy ręcznie przesunie się programator, to pralka dalej chodzi normalnie i grzeje wodę.
  Proszę o jakieś wskazówki ?
 • Specjalista AGD
  Witam.
  Sądzę ,że problem tkwi w złym podłączeniu grzałki.
 • Poziom 26  
  Wydaje mi się że ta cisza minie jak pralka zagrzeje wodę do 30-40 stopni a potem podejmie pracę i wszystko powinno byc ok jeśli nie to sprawdź czy termostat jest sprawny ...
  powodzenia.
 • Poziom 11  
  Wczoraj wymieniłem nową zwykłą grzałkę ( zwróciłem uwagę przy zakupie aby zgadzała się długość ).Wcisnąłem , przykręciłem, podłączyłem kabel żółto-biały do obudowy ( do masy ) grzałki , pozostałe dwa kabelki do konektorów męskich i po złożeniu pozostałych elementów pralka grzeje i pierze.