Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDT 411 zatrzymuje sie programator

30 Maj 2009 17:01 3630 3
  • Poziom 9  
    Witam! Mam problem z pralka Polar pdt 411, podczas pracy zatrzymuje się programator i pralka zamiera po ręcznym przesunięciu programatora pralka pierze normalnie( Hydrostat jest czysty ).Zatrzymanie programatora nastepuje po napełnieniu pralki wodą i po około minucie pralka zatrzymuję się i nie daje oznak pracy, gdy przestawi się termostat na pranie na zimno pralka znów zaczyna prać. Dodam że w pralce wymieniona była grzałka z powodu jej przepalenia, ( grzałka jest zmieniona za zwykła a w tym modelu polara była oryginalnie założona jakaś grzałka z dodatkowymi drucikami połączonymi z grzałką i wychodzącymi do końcówek podłaczenia przewodów. ) Czy założenie zwykłej grzałki może mieć wpływ na tak dziwne działanie pralki ? Dodam jeszcze że gdy ręcznie przesunie się programator, to pralka dalej chodzi normalnie i grzeje wodę.
    Proszę o jakieś wskazówki ?
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Sądzę ,że problem tkwi w złym podłączeniu grzałki.
  • Poziom 26  
    Wydaje mi się że ta cisza minie jak pralka zagrzeje wodę do 30-40 stopni a potem podejmie pracę i wszystko powinno byc ok jeśli nie to sprawdź czy termostat jest sprawny ...
    powodzenia.
  • Poziom 11  
    Wczoraj wymieniłem nową zwykłą grzałkę ( zwróciłem uwagę przy zakupie aby zgadzała się długość ).Wcisnąłem , przykręciłem, podłączyłem kabel żółto-biały do obudowy ( do masy ) grzałki , pozostałe dwa kabelki do konektorów męskich i po złożeniu pozostałych elementów pralka grzeje i pierze.