Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto sharan 2001 rok 1,9 tdi

30 Maj 2009 17:23 5628 3
  • Poziom 2  
    Witam może będę się powtarzał z pytaniem na kanale w swoim sharanie z 2001 zauważyłem rurkę podobną do tłumika jakiś mechanik powiedział ze to webasto ja mu na to ze nie mam sterowania a on ze może gdzieś jest a nie wiem gdzie czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć gdzie szukać jak uruchomić jak to działa i wogle, wogle jak sprawdzić jaki model webasto jakieś instrukcje cokolwiek w temacie z góry dziękuje :cry:
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 12  
    Witam.Na ogrzewaniu jest naklejka na której jest wszystko napisane.Ogrzewanie jest zamontowane pod spodem z tyłu pojazdu.Jeśli jest jako dogrzewacz silnika to nie ma żadnego sterowania tylko załącza sie automatycznie poniżej 6 stopni i przy odpalonym silniku.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 2  
    To wychodzi na to ze jest to dogrzewacz b o sterowania nie ma a gdzie ewentualnie powinno być to sterowanie a jeśli faktycznie to dogrzewacz można go przerobić na webasto na grzanie postojowe jaki koszt i czy dokupuje się ten sterownik z zegarem podłączać i działa czy trzeba coś czarować żeby poprzerabiać dzięki
  • Poziom 10  
    jeżeli w aucie masz magistralę can i ona steruje pracą webasta to koszt przeróbki na ogrzewanie postojowe jest wysoki i nie wiem czy ktoś się tego podejmie, widziałem kiedyś na allegro używkę takiej instalacji do E39 chyba za 1000pln

inaczej sprawa wygląda jeżeli piecyk jest załączany przekaźnikami, podobno można wtedy kupić gotowy zestaw zdalnego sterowania za ok 300pln plus elektryczna pompa obiegu "wody" ok 100pln używana, ale mogą być też potrzebne jakieś dodatkowe elementy jak np. elektrozawory

kiedyś widziałem taki dołożony zestaw w mazdzie 6, zakładał go laik bez pomocy elektryka więc nie powinno to być skomplikowane