Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat instalacji antenowej jak zrobić nową?

sebcioetx 30 Maj 2009 18:39 2856 10
  • #1 30 Maj 2009 18:39
    sebcioetx
    Poziom 9  

Witam;
    potrzebuję schemat instalacji anteny do radia w samochodzie osobowym, chodzi mi o to czy do tego bacika trzeba gdzieś wzmacniacz sygnałowy wrzucic? jakis układ bezpiecznika po drodze itd,,,
    Po prostu chce zbudowac od zera układ anteny do radia zeby ładnie śpiewało podczas podróży :)

PS: jak jest schemat u nas na forum tego czegoś to chetnie poprosze o link,

0 10
  • #2 30 Maj 2009 20:08
    ajpier
    Poziom 37  

Jaki ty schemat potrzebujesz. Jaki wzmacniacz. Kabel ekranowany z radia do do anteny i sama antena. Ot cała instalacja.

0
  • #3 31 Maj 2009 00:32
    sebcioetx
    Poziom 9  

i będzie ładnie wszystko chodzić ? nie będzie szumów itp ? bo miałem teraz jakąś taką zwykłą instalacje to potrafił w centrum warszawy eske gubić ;P i postanowiłem całą instalacje od zera poprowadzić zeby nie było juz takich cyrków. I własnie nie jestem pewny czy poza samą anteną, kablem ekranowanym i radiem cos potrzeba :P można póscić taki kabel jak od anteny telewizyjnej ?? 1 żyła i ekran ?? ekran bym podczepił do masy a żyłe do anteny:> mogę tak ?

0
  • #5 31 Maj 2009 15:42
    roman08
    Poziom 16  

Witam. Na dobrym radiu (firmowe), będzie wszystko dobrze, ale na Chińczyku może być problem z odbiorem stacji.

0
  • #6 31 Maj 2009 15:46
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

W jakim aucie? Bo były różne instalacje...

0
  • #7 01 Cze 2009 23:02
    Venom007
    Poziom 27  

Panowie podczepie się ponieważ mam podobny problem,
    Radio mam dosyć dobre JVC, niestety zwykłą antenę zastąpiła antenka CB Presiden Vermont i teraz szukam jakiegoś dobrego rozwiązania ponieważ na samym kablu który został pod podsufitką kiepsko ściąga, po podpięciu pod Presidenta traci na tym CB (zakłócenia)
    Więc szukam jakiegoś dobrego rozwiązania (bez wiercenia dziurek na nową antenę UKF i bez przyklejania jakiś anten na przednią szybę)
    Z góry dziękuję i Pozdrawiam serdecznie.

0
  • #8 02 Cze 2009 00:42
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie da się. Albo albo. Możesz jeszcze próbować podczepić się pod ogrzewanie tylnej szyby, nawet ze wzmacniaczem (np. niektóre fordy mondeo tak miały) ale w Polsce to się średnio spisywało.
    Antenki na szybę to też kiepścizna. Pozostaje wywiercić dziurę w dachu i zamontować bacik.

0
  • #9 02 Cze 2009 10:04
    Venom007
    Poziom 27  

Tego sie obawiałem, ale Dzięki.

0
  • #10 03 Cze 2009 17:56
    dagbar
    Poziom 18  

Można też powrócić do rozwiązania fabrycznego a antenę CB zamienić na magnetyczną, czyli tak jak ma większość kierowców (w tym także ja).

0
  • #11 05 Cze 2009 15:48
    abramm1
    Poziom 10  

Co do anteny w tylnej szybie ! Nie prawdą jest ze sie kiepsko to spisuje. Alfy romeo Sabby i np opel omega B i C maja taki patent ! radio działa jak talala tylko ze to nie jest rozwiazane w sposob taki ze kabel antenowy podpinasz pod sciezki w szybie. Na drodze tej znajduej sie moduł wraz ze wzmacniaczem !

0