Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matiz -światła długie nie migają ...

mic3 30 Maj 2009 19:11 2952 7
  • #1 30 Maj 2009 19:11
    mic3
    Poziom 14  

Witam
    Taki mały problem ze światłami długimi . po prostu nie można nimi mignąć aczkolwiek działają po przełączeniu z krótkich . Moje pytanie to czy miganie długimi światłami jest na oddzielnym układzie czy to w samym przełączniku przy kierownicy tkwi problem ?
    Natomiast jeszcze jedna kwestia wymiany żarówek kontrolek w tablicy rozdzielczej tzn. w jaki sposób dostać się do nich ? Nie chcę czegoś połamać więc może ktoś wie co oprócz pięciu śrub trzyma konsolę ? Mam poprzepalane wskaźniki świateł oraz rezerwy paliwa wraz z częściowym podświetleniem całej tablicy .
    Wystarczył by rysunek techniczny bym to zdjął .

1 7
  • #2 31 Maj 2009 08:33
    domex32
    Moderator na urlopie...

Do "zajączków" służy włącznik świateł przy kierownicy.

Linka prędkościomierza.

0
  • #3 31 Maj 2009 09:24
    mic3
    Poziom 14  

Rozumiem że linka prędkościomierza trzyma samą tablicę .Jednak mam problem z obudową . Może tak , odkręciłem cztery śruby mocujące plastik przy zegarach i jedna śruba we wnęce pod radiem .Więcej śrub nie widzę a obudowa nadal nie schodzi . Więc dotarcie do samej tablicy utrudnia obudowa . Nic na siłę nie robiłem , w końcu to cała ma zejść konsola razem z tymi pokrętłami od nawiewu powietrza .
    Przyznam że to pierwsze auto w którym mam problem by dostać się do tablicy . Ponieważ i mam do usunięcia usterkę związaną z miganiem świateł długich i wymianą żarówek kontrolek , może ktoś ma choć by link gdzie można pobrać , zakupić , książkę serwisową o budowie i naprawach w wersji elektronicznej . To by w zupełności wystarczyło . Z góry dziękuje.

1
  • #4 31 Maj 2009 09:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 31 Maj 2009 09:47
    domex32
    Moderator na urlopie...

Nie pamiętam jak w tym jest, ale sprawdź czy nie ma dojścia ręką od spodu do tablicy.

0
  • #7 31 Maj 2009 09:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 06 Cze 2009 16:26
    mic3
    Poziom 14  

Witam .

Po dłuższym czasie ale jednak zrobione . Wymienione żarówki w kontrolkach , choć dostęp faktycznie utrudnia linka od prędkościomierza . Co do braku migania długimi światłami , usterka tkwiła w przełączniku świateł , jeden styk odpowiedzialny za to był zaśniedziały .
    Dziękuje za zainteresowanie tematem i podpowiedzi .

0