Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson FX 7600UCI z modułem CAM Polsat-problem z TvP SPORT

30 Maj 2009 19:44 5561 13
  • Poziom 14  
    Witam.
    Zakupiłem ostatnio moduł CAM z kartą Cyfrowego Polsatu do Fergusona FX 7600. Nie mogę niestety znaleźć TVP SPORT kodowanego w NagraVision. Tuner wykrywa TVP SPORT kodowany w Conax'ie i Media Guard'zie, a te oczywiście nie są rozkodowywane przez kartę Polsatu. Próbowałem wprowadzić kanał ręcznie o parametrach f=12284, 27500, horizontal, PIDy 259, 260, 259 ale niestety bez efektu. Sprawdzałem na tunerze u ojca parametry tego kanału i są włąśnie takie, proszę o pomoc kolegów specjalistów, bo nie wiem dlaczego nie odbieram tego kanału.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 19  
    ...hmm....

...a nie ma tam (znaczy program "Dla abonentów"albo jakiś inny kanał) czasem jakiejś aktualizacji dla tego modułu...bo coś mi się wydaje że dosył z transpondera jest dla różnych platform cyfrowych (cyfra, polszajs itepe) i moduł lub tunek się w tym gubi...(rózne systemy kodowania a program ten sam

coś chyba czytałem o aktualizacjach dla modułu dostępowego Cam - ale moglo mi się coś pokiełbasić..

pozdro

pasc
  • Poziom 14  
    Aktualizacje jak najbardziej są, właśnie na kanale dla Abonentów. Wczoraj chyba pobrał aktualizacje, bo parę godzin zostawiłem go na tym kanale, poza tym poprzez ten kanał nastepuje pobranie uprawnień dla karty, więc chyba zdąrzył pobrać to co niezeędna.

Dodano po 8 [minuty]:

Kajron, podpowiedz proszę, co rozumiesz pod pojęciem przeszukania częstotliwości polsatu. Próbowałem na dwa sposoby, pierwszy to przeszukałem całego Hotbirda i drugi sposób to: "Dodaj kanał" i tu wpisałem parametry tego kanału lecz bez efektu. Czy jest jakiś inny sposób przeszukiwania jeszcze ?
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    Użyj komputera do wgrania aktualnej listy.A listę możesz pobrać z UPLOADU DVHK.
  • Poziom 29  
    No przyznam się źle przeczytałem (polsat sport) przeszukanie czyli skan transpordera polsatu i uaktualnienie listy kanałów , proponuje zadzwoń do nich niech przeładują uprawnienia na karcie
  • Poziom 14  
    Transponder przeskanowałem, listę programów również, zadzwonię do Polsatu z prośbą o uaktualnienie praw odbioru, ale zastanawia mnie fakt, że po przeskanowaniu ponownym kanałów nie znalazłem wśród nich TVP SPORT kodowanego w NagraVision, jest w Conax i Media. Pytanie czy w takim przypadku da cokolwiek zmiana uprawnień, jeżeli nie ma na liście programu kodowanego tym systemem. Kolejna sprawa to jeden z kolegów pisze żeby pobrać listę kanałów ze strony DHVK, ale nie mam pojęcia jak znaleźć wśród tylu plików odpowiedni do mojego dekodera, są opisane niezbyt precyzyjnie.
  • Warunkowo odblokowany
    Jeszcze raz podpowiadam KOMPUTER.Skanowanie cieba nic ci nie da.Telefon do polsatu TYMBARDZIEJ.
  • Poziom 14  
    Ok, Dzac4, chętnie zapodam mu nową listę, tylko nie wiem jak znaleźć odpowiednią. Jeżeli to nie jest dla Ciebie większy kłopot, to może jesteś w stanie mi wskazać link do tej właściwej. Kolejna sprawa to czy przy podmianie listy na nową, muszę zgrać i usunąć starą, czy nie ?
  • Warunkowo odblokowany
    Wystarczy wgrać listę.Na UPLOADZIE DVHK znajdziesz ich mnustwo.Jak jedna nie zadziała w pełni to następna.Dopasuj sobie jakąs.I chociaż to jakoś poukładane będziesz miał.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Tu akurat będę polemizował z kolegą dzac4 najlepsza lista jest swoja lista po przeszukaniu i ręcznym ułożeniu pomijam kwestie upodobań w posegregowaniu a wgranie listy z uploadu czy lakiego czy innego nie daje zawsze 100% prawidłowości ,jedynie prze skanowanie częstotliwości i edycja np z pilocika ,dziś sprawdzałem po skanowaniu bazowych jest ten kanał w paczce polsatu więc jeśli niema go u ciebie dzwoń niech prześlą ci uprawnienia
  • Poziom 14  
    Dzięki wszystkim za porady, rozpracowałem temat, odwdzięczam się punkcikami.

Proszę dla potomnych powiedzieć w jaki sposób?
    GKVIDEO
  • Warunkowo odblokowany
    Też uważam aby ujawnić sposób w jaki to rozpracowałeś.
    Kol.kajron wiem że przeskanowanie nieba jest lepsze ale jak kol.nie potrafi to łatwiej gotowca wgrać.
  • Poziom 14  
    Ok, jak najbardziej, ale nie powiem nic odkrywczego. Kwestia polegała tylko na dokładnym przeskanowaniu satelity HotBird soft, który był na moim Fergusonie miał tylko kilkadziesiąt transponderów w swojej bazie. Wszedłem w menu-->instalacja-->ustawienia anteny i przeszukałem całego satelitę pod kątem transponderów. Następnie już standardowe wyszukiwanie automatyczne i wszystkie programy z paczki CP się znalazły, potem kwestia posegregowania ich na swój sposób i można pozamiatać, wykąpać się, otworzyć piwko i cieszyć się odbiorem kanałów sportowych.
    Ściągnąłem chyba 5 list kanałów i wgrałem, ale niestety nie wszystkie się odpalały, a dwie z nich to kompletna kicha. Najlepiej jednak samemu stworzyć sobie listę zgodną z własnymi preferencjami.
    Pozdrawiam