Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez 1.9D nie działa obrotomierz

kwansterp 30 May 2009 20:20 4584 12
    kwansterp
    Level 22  
    Witam, auto jak w temacie. Polonez nowego typu.

Nie działa mi licznik od obrotów w tym aucie. Wiem, że sygnał czerpany jest z czujnika wału korbowego. Moje pytanie jest takie; czy ten czujnik odpowiedzialny jest tylko za sygnał dla obrotomierza czy ma inne funkcje? Bo po wypięciu tego czujnika samochód normalnie zapalił.
    Dzisiaj brakło mi czasu, ale w poniedziałek znowu wrócę do tematu. Drugie pytanko; które piny z przy liczniku i w jakim gnieździe (są trzy) odpowiada za sygnał dla obrotomierza?
    User removed account
    User removed account  
    kwansterp
    Level 22  
    benzyniaki biorą od alternatora
    User removed account
    User removed account  
    rico37p
    Level 28  
    kwansterp wrote:
    benzyniaki biorą od alternatora
    ze styku W alternatora (czarno-fioletowy przewód ,chyba )

Dodano po 1 [minuty]:

Miało być Diesle . przepraszam.
    User removed account
    User removed account  
    kwansterp
    Level 22  
    Zgadza się wtyczka ma 3 piny. A wiecie może, jakie powinny być opory na tych pinach? Bo albo siadł ten czujnik albo padło coś w liczniku.
    User removed account
    User removed account  
    kwansterp
    Level 22  
    To jest ta nowsza wersja Poloneza :) w wersji Truck 4d. Obrotomierz jest fabrycznie zamontowany, ale przestał działać.
    User removed account
    User removed account  
    kwansterp
    Level 22  
    Poleciałem sprawdzić ten opór i wyszło ok 105 omów. Co ciekawe nawet przy rozłączeniu kostki tego czujnika, przy próbie odpalenia wskazówka lekko drgnie do góry i od razu opada. Prawdopodobnie to jednak lina samego licznika
    Bolim5
    Level 1  
    Witam,

Mam fabryczny obrotomierz w Polonezie 1.9 GLD z 96'
    Działał bardzo dobrze przez 13 lat, ostatnio wymieniałem linkę od prędkościomierza, bo się urwała.
    Robiłem to na zapalonym silniku, odpiąłem zegary aby było łatwiej. Niestety przy podłączaniu zegarów z powrotem coś pykło i obrotomierz przestał działać.
    Założyłem nowe zegary i obrotomierz działa, ale pokazuje 5000 na biegu jałowym zamiast ok 1000.

Co jeszcze uszkodziłem?

Czujnik na kole??
    Czy jakaś centralka jeszcze jest po drodze??