Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar kwarcowy na At89c2051

set1990 30 Maj 2009 20:20 2685 3
  • To moja pierwsza konstrukcja, nie jest jakoś specjalnie elegancka i ambitna ale jestem zadowolony z wyniku mojej pracy
    Zegar został zbudowany jako projekt szkolny, program do mikrokontrolera niestety nie był przeze mnie pisany. Całe urządzenie zostało wykonane według projektu z tej strony: http://bc107.republika.pl/html/zegar.html
    I jeszcze parę fotek trochę marnych ale nie mam lepszego aparatu:
    Zegar kwarcowy na At89c2051 Zegar kwarcowy na At89c2051
    Na zdjęciach widać że przy sekundniku są spalone 2 segmenty wyświetlacza no niestety jeden już taki był a drugiego chyba lutownicą przegrzałem :|
    i jeszcze dwa lepsze zdjęcia;
    Zegar kwarcowy na At89c2051 Zegar kwarcowy na At89c2051

Fajne!
  • #2 30 Maj 2009 20:28
    Elektrooonik
    Poziom 29  

Jeśli to nie Twój projekt tylko znaleziony w internecie to nie ma czym się chwalić :)

Na zdjęciach niewiele widać.

Ale mimo wszystko gratuluję uruchomienia układu ;-)

• #3 30 Maj 2009 23:15
    DjExit
    Poziom 23  

Elektrooonik napisał:
    Jeśli to nie Twój projekt tylko znaleziony w internecie to nie ma czym się chwalić :)

W takim wypadku powinno się 90% DIY wywalić z elki ;) Jak to nie ma się czym chwalić? Do uruchomiania jakiegokolwiek układu potrzebna jest wiedza, zaparcie, umiejętności i talent. Niemal każdy robiąc jakiś układ bazuje na już istniejącym projekcie, a nawet jesli nie to korzysta z not aplikacyjnych układów scalonych etc. Ludzie tacy jak Ty, chyba docenili by coś tylko jesli układy scalone wymyślało by się samemu i "skrobało" na krzemie w domowym zaciszu :D
    Sorka za OT, tyle odemnie.

• #4 30 Maj 2009 23:30
    Elektrooonik
    Poziom 29  

DjExit napisał:
    Elektrooonik napisał:

W takim wypadku powinno się 90% DIY wywalić z elki ;) Jak to nie ma się czym chwalić? Do uruchomiania jakiegokolwiek układu potrzebna jest wiedza, zaparcie, umiejętności i talent. Niemal każdy robiąc jakiś układ bazuje na już istniejącym projekcie, a nawet jesli nie to korzysta z not aplikacyjnych układów scalonych etc. Ludzie tacy jak Ty, chyba docenili by coś tylko jesli układy scalone wymyślało by się samemu i "skrobało" na krzemie w domowym zaciszu :D
    Sorka za OT, tyle odemnie.

Cytat:
    Zrób to sam - (ang. Do It Yourself ('du: ıt jə’self), nazwa często występująca w postaci skrótu D.I.Y., bądź w wersji bez kropek: DIY) - określenie idei związanej z samodzielnym wykonywaniem pewnych zadań.

90% może nie :)
    Ten projekt nie wykazuje się ani rewelacyjnym wykonaniem, nie widać nawet żadnej obudowy, zdjęcia niewiele pokazują.
    Projektu od strony merytorycznej też nie ma sensu oceniać bo nie jest to dzieło autora wątku.
    Więc co Twoim zdaniem można powiedzieć na temat takiego DIY? :) Pogratulowałem autorowi uruchomienia układu i może zdobytą wiedzę przy wykonywaniu tego urządzenia wykorzysta do opracowania własnego projektu który przedstawi w dziale DIY i wtedy będzie co oceniać :)