Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 2000r. Brak podświetlenia w kabinie

krung86 30 Maj 2009 21:07 11916 4
  • #1 30 Maj 2009 21:07
    krung86
    Poziom 10  

Witam. Mam Audi a6 C5 2000r. 1.9 Tdi 110Ps Na białym liczniku.
    Po włączeniu świateł, nie działa podświetlenie w kabinie: guzików klimatronika, podświetlenie radia, czerwone 2 lampki w suficie i inne urządzenia które powinne być podświetlane w nocy jadąc na swiatłach. Jedynie licznik jest podświetlany. Światła przednie, tylnie zewnętrzne świecą. Wszystkie bezpieczniki w puszcze bezpieczników sprawdzone- są ok. Mam schemat instalacji ale nie umiem dojść do tego gdzie zacząć szukać. Dodam, że żarówki są ok, do przewodu szaro niebieskiego nie dochodzi prąd. Dzisiaj chyba z pół dnia grzebałem przy tym. schemat mam po angielsku i nie do końca rozumiem niektóre pojęcia. Nie rozumiem co to jest ,,Combination processor" i ,,instrument cluster", o ile dobrze przetłumaczyłem, to jest to jakiś rozgałęźnik?. Dołanczam kawałek schematu. z włącznika świateł po przekręceniu w pozycji ,,on" wychodzi prąd(+) na dwa kable: zielono-czarny i zielono-czerwony, te kable jak widać na schemacie prowadzą do wymienionego przed chwilą urządzenia, ale dalej prąd nie idzie. Czy jest na to jeszcze jakis dodatkowy bezpiecznik? Jeśli ktoś jest w stanie pomóc, a potrzebuje cały schemat instalacji, to mogę wysłać na maila. Dziękuje, za jakąkolwiek pomoc.

link do kawałka instalacji el. : Audi A6 C5 2000r. Brak podświetlenia w kabinie

0 4
  • #2 31 Maj 2009 11:48
    seba24
    Poziom 20  

moje zdanie to podnies dywan i sprawdz przewody od modułu komforty,a mianowicie jesli dobrze pamietam to czerwony z czarnym paskiem. one sa połaczone i tam potrafi zgnic połaczenie ich,a wtedy tak sie dzieje. jesli chcesz to podaj zasilanie na przewod od podswietlrnia lampek i bedziesz widział czy reszta zacznie działac. stawiam ze wszystko sie dzieje pod mogami kierowcy czyli przy module komforytu.

0
  • #3 31 Maj 2009 12:35
    77omega
    Poziom 13  

,,instrument cluster"----poprostu licznik

0
  • #4 31 Maj 2009 15:56
    krung86
    Poziom 10  

ok, poszukam, ale niestety dopiero w sobote, bo w tygodniu do późna pracuję. Dziekuje za odpowiedź.

0
  • #5 13 Sie 2011 16:45
    krung86
    Poziom 10  

Troche odgrzewam kotleta. Sprawa z podświetleniem już dawno rozwiązana. W moim Audi a6 (koniec 2000r.) podświetlenie całej kabiny idzie przez licznik. Okazało się że problem był właśnie tam, w liczniku. Naprawą licznika zajął się elektronik który przelutował wypaloną część. (prosze mi wybaczyc że nie nazywam tego tak jak sie prawidłowo nazywa, jestem laikiem w elektronice). Ważne że wszystko działa tak jak powinno.

0