Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zapala się kontrolka abs mercedes vito2,3 td 97

31 Maj 2009 09:38 7443 22
  • Poziom 10  
    Witam. Mam taki problem. Od kilku dni zapala się kontrolka abs. Jest to tak, że rano po odpaleniu jest ok system działa nie ma blokady kół. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zapala się kontrolka abs i wtedy abs nie działa. Nie pomaga wyłączenie silnika. Dopiero jak auto długo stoi, zazwyczaj przez noc to rano następnego dnia znów jest ok ,aż do przejechania pewnej ilości kilometrów która nie jest jakoś określona że powiedzmy 50km bo jest różnie. Byłem u specjalisty na komputerze ale niestety nie zdołał się połączyć, nie zapomniał jednak skasować mnie za samo podłączenie.Powiedział żeby wymienić pompe abs. Lżejszy o parę zł i tak nie mam pewności co jest nie tak. Zauważyłem też kiedyś ,że przy około 2tyś obrotów przy równej jeździe wariował obrotomierz, wskazówka skakała. Czy może to mieć jakiś wpływ na abs? Co może być przyczyną tego warjowania obrotomierza?
  • e-miernikie-mierniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    A coś bliżej. Jestem mechanikiem amatorem:D
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 22  
    Kolego jedź pod porządny komputer do Mercedesów. Jak się nie połączy z systemem ABS-u to może być faktycznie problem ze sterownikiem.
  • Poziom 11  
    Któryś z czujników ABS przekłamuje,jest możliwe że mógł być zamontowany w podóbce i są przeklamania sygnału efekt błędu niema a kontrolka świeci.
  • Poziom 22  
    hema12 napisał:
    Któryś z czujników ABS przekłamuje,jest możliwe że mógł być zamontowany w podóbce i są przeklamania sygnału efekt błędu niema a kontrolka świeci.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Jak ABS świeci to jest to jego usterka i system nie działa.

Wymieniałeś któryś z czujników?
  • Poziom 10  
    Nie. Nic nie wymieniałem.Wszystko jest tak jak było, czyli sytuacja jaką zastałem po kupieniu auta.
  • Poziom 22  
    Nic niestety nie wymyślimy, naprawę trzeba zacząć od podpięcia pod komputer. To jedyny słuszny ruch działania.
  • Moderator Samochody
    hema12 napisał:

Bzdura, jak kontrolka świeci, błąd jest, od tego one są.
  • Poziom 17  
    kontrolka świeci tez przy braku zasilania i wtedy się nie komunikuje.Sprawdż czy dochodzi plus z aku (dwa grube czerwone ) i jeden po stacyjce (cienki ale nie pamiętam jaki).Jeśli są to sterownik na 95%.
  • Poziom 10  
    Mechanik sprawdzał i zasilanie do sterownika dochodzi. Kiedyś wyczytałem , że jeżeli jest słabe ładowanie z alternatora to komputer też wyłącza system abs, żeby odciążyć układ zasilania i również zapala się kontrolka ale u mnie jest 18V, jak mierzyłem miernikiem to raczej ok.
  • Poziom 42  
    Tak jest 18 V , to na pewno ok?
  • Spec od Mercedesów
    Najlepiej zacznij od wymiany baterii w swoim mierniku z supermarketu za 10 złotych,(lub kup taki za 60 zł przynajmniej) bo miernik cygani Ciebie, a Ty cyganisz nas... ;)
    Prawda jest taka, że w aucie raczej nie ma się skąd wziąść napięcie 18 volt (czasami może - byłem świadkiem) - wtedy jednak przepalają się żarówki i zaczynają wysiadać sterowniki. Zakładam, że napięcie instalacji nie jest za niskie - bo auto normalnie odpala.
    Najbardziej podejrzane są czujniki - w tym typie padały dosyć często. Spotkałem kilka usterek sterownika, ale wtedy kontrolka zazwyczaj świeci cały czas i nie gaśnie.
    Najlepiej zacząć od podłączenia z komputerem - musi to być jednak starszy system diagnozy - tzw. "HHT"
  • Poziom 10  
    O nie kolego prawie 80zeta kosztował :D . Ale naprawde bateria słaba i nie mierzył jak należy po wymianie przy obciążeniu 13,9v bez obciążenia 14,2v. Dzisiaj już tak słodko nie było i od rana jak tylko odpaliłem świeci się abs. Może wiecie kto ma ten sprzęt diagnostyczny hht z okolic Łowicza, Łodzi?
  • Poziom 10  
    Byłem w serwisie mercedesa i na komputerze okazało się, że jest błąd w lewym tylnym czujniku. Jeszcze go nie kupiłem bo to wczoraj dopiero zdiagnozowane ale dzisiaj podłączyliśmy z kolegą pod oscyloskop i po przekręceniu kołem na wykresie pokazuje że coś się dzieje. Czy uszkodzony powinien cokolwiek wskazywać?I jeszcze jedno czy awaria abs może w tym modelu mieć jakiś wpływ na działanie tempomatu?
  • Poziom 11  
    Tak oczywiście.

Dodano po 1 [minuty]:

Chyba miałem rację z postu z 31/05
  • Moderator Samochody
    blady114 napisał:
    Byłem w serwisie mercedesa i na komputerze okazało się, że jest błąd w lewym tylnym czujniku. Jeszcze go nie kupiłem bo to wczoraj dopiero zdiagnozowane ale dzisiaj podłączyliśmy z kolegą pod oscyloskop i po przekręceniu kołem na wykresie pokazuje że coś się dzieje. Czy uszkodzony powinien cokolwiek wskazywać?I jeszcze jedno czy awaria abs może w tym modelu mieć jakiś wpływ na działanie tempomatu?

Nie mogę powiedzieć nic o jego sprawności jeśli nie widzę przebiegu na ekranie, jeśli przewody od sterownika do czujnika prześwietlone i są ok, wymień śmiało czujnik.

Jak brzmiał błąd odczytany z serwisie? Z jego treści powinno jasno i wyraźnie wynikać.
  • Poziom 10  
    Brzmiał tylny lewy z tym, że po niemiecku jakoś hinten coś nie pamiętam . Niemieckiego nie znam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zmieniaj czujnik, ciesz się ABS-em!
  • Poziom 10  
    moim zdaniem któryś z czujników abs nie działa prawidłowo , co ma wpływ również na tempomat i prędkościomierz, gdyż prędkość pojazdu jaką pokazuje prędkościomierz jest pobierana z jednego z czujników abs
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany. ABS to rzeczywiście czujnik a tempomat nie działał ponieważ kabel przetarł się o wentylator.