Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DMR-EH65 jego dysk a komputer

mk20 31 Maj 2009 10:02 4369 11
  • #1 31 Maj 2009 10:02
    mk20
    Poziom 26  

Mam uszkodzoną nagrywarkę DMR-EH65 zdemontowałem dysk . Podłączyłem go pod kompa adapter na usb i tu kicha. Komp odnajduje dysk ale brak go w zasobach. Jaki jest system plików na takim dysku i czy jest szansa na zgranie jego zawartości na inny dysk komputera.

0 11
  • #2 31 Maj 2009 16:17
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Komputer nie widzi plików nagranych w nagrywarce, gdyż nie odpowiada on żadnemu formatowi widzianemu przez komputer. Podejżewam nawet , że w różnych sprzętach (markach) też są różne formaty.

0
  • #3 13 Cze 2009 00:52
    Sting
    Specjalista - kamery

Bo tak jest, nagrywarka to nie PC.

0
  • #4 13 Cze 2009 06:36
    mk20
    Poziom 26  

Proszę o nie pisanie o rzeczach oczywistych tylko o sposobach rozwiązania problemu. Powyższe odpowiedzi sugerują mi tylko to iż osoby odpowiadające próbują nabić sobie posty. Problem rozwiązałem podstawiając drugą nagrywarkę Panasonica. Dane zgrałem na płyty. Szukałem i szukam sposobu na uwidocznienie danych pod WinXP lub Linuksem. Tylko sposób rozwiązania problemu mnie interesuje. Zdaję sobie doskonale sprawę iż nie jest to proste.

0
  • #5 21 Cze 2009 01:24
    Sting
    Specjalista - kamery

Przepraszam kolego mk20 ale Twój pierwszy post zabrzmiał dość naiwnie. Prawdopodobnie źle zadałeś pytanie i stąd takie odpowiedzi. Trzeba było zacząć od końca. Tak na marginesie skoro ktoś próbuje uzyskać odpowiedź na zadane pytanie to należy odpowiadającego traktować z szacunkiem bo ktoś traci czas aby wpisać odpowiedz a nie pomawiać o jakieś nabijanie postów. Osobiście mam numer postu gdzieś tam. A na przyszłość to zadawaj konkretne pytania.
    Odpowiedź:
    Aby ten dysk podłączyć pod cokolwiek innego niż ta nagrywarka to należałoby znać rodzaj formatu danych. Jest to prawdopodobnie format powiązany z zastosowanym procesorem i programem obsługującym interfejs ATA lub SATA. Te kwestie są pewnie silnie strzeżone przez producenta i powiązane z kodem źródłowym procesora, ale gdyby nawet je znać to trzeba by było stosować coś w rodzaju wirtualnej maszyny pracującej w środowisku MS Windows lub Linuks. Jeżeli nie miałeś do czynienia z oprogramowaniem typu VM to daj sobie spokój.

0
  • #6 05 Lis 2010 21:16
    Acer24
    Poziom 2  

Witam
    Najpierw zobaczyłem HDD ERR.
    Kupiłem idetyczny dysk i szukam teraz firmware do DMR-EH65.
    Ze stratą dysku pierwotnego już się pogodziłem, ale z chęcią odzyskałbym nagrywarkę.
    Znalazłem w necie firmware do DMR-EH55 (różnice: dysk 160GB (zmiast 250GB) i brak HDMI).
    ftp://ftp.panasonic.com/pub/Panasonic/Drivers/capture/DMR-EH55/
    Zaryzykowałem zapodałem... niestety po zapodaniu najpierw pokazało się: NG DISK a potem: NO FVU.
    Wracam do punktu wyjścia szukam firmware.
    Kto może pomóc ?

1
  • #7 07 Lis 2010 01:17
    Sting
    Specjalista - kamery

Jaki identyczny dysk kupiłeś?

0
  • #8 07 Lis 2010 19:24
    Acer24
    Poziom 2  

Sting napisał:
    Jaki identyczny dysk kupiłeś?

Kupiłem identyczny: WD2500BB ale z inna eletroniką 55RDA0
    w oryginalnym dysku była bodajże 14....

Czytając posty na temat EH52 licze na to, że pójdzie, może nawet inne dyski zaskoczą..., bedę próbował, jeśli tylko zdobędę firmware, kóry nie wiedzieć czemu jest niepublikowany przez Panasonica (tajemnica czy jak?)

0
  • #9 08 Lis 2010 18:04
    Acer24
    Poziom 2  

Dzięki uprzejmości jednego z kolegów pozyskałem firmware do DMR-EH65.
    Próba z dyskiem WD2500BB odpadła, gdyż kupiony dysk był jako niesprawdzony i okazal sie być uszkodzonym.
    Włożyłem zatem na próbę taki dysk jaki miałem pod ręką (byle sprawny) czyli Samsunga 80GB. Zworki dysku na "Cable Select"... zapodałem płytkę z firmware, napęd zassał aż miło było patrzeć. Wszystkie komunikaty po drodze pokazał łącznie z ostatnim: UPD OK.
    Po 30sekundach sprzęt sie wyłączył... włączył i od razu przeszedł (menu na TV) do formatowania twardziela. Tu zaczynają się komplikacje.
    Otóż kłopot polega na tym, że po bardzo szybkim sformatowaniu dysku (2s), gdy podejmuje próbę zgrania np. Video przez CHINCHE z kamery na HDD wyskakuje komunikat "Niewłaściwie sformatowana płyta zapis niemożliwy". Po wyłączeniu nagrywarki i ponownym włączeniu, sprzęt ponownie ustawia się na formatowanie HDD, ponownien potwierdzam... 2s formatowania i dalej nic z tego, to co było...
    Pytania: jakie są brzegowe warunki wymiany dysku w nagrywarkach Panasonic ?
    Jaka lub czego musi być zachowana zgodność ?
    - czy chodzi o ilość talerzy?
    - głowic ?
    - czy też o czystą pojemność?
    - a może o jakieś szczególne cechy elektroniki dysku ?
    Innymi słowy jak dobrać dysk do tej nagrywarki, żeby skutecznie i prawidłowo sformatować dysk ?

0
  • #10 15 Lis 2010 19:41
    Acer24
    Poziom 2  

Widzę, że raczej nie są znane kolegom zasady doboru dysków na podmianę.
    Podziele się zatem swoim doświadczeniem. Otóż wsadzony dysk 320GB (zamiast 250MB) WD3200AAJB poddał się sprawnie wgraniu firmware po czym chętnie się sformatował.
    Pojemność nagrań jednak jest taka jak zgłaszała nagrywarka przed podmianą dysku 250GB na nowy: 320GB tj.: ok. 57h w trybie XP oraz 116h w trybie SP.

To tyle moich doświadczeń: mniejszy nie chciał się sformatować, większy sformatował się na rozmiar pierwotnego dysku.

Już chodzi mi po głowie pytanie: czy istnieje zmodowany firmware do DMR-EH65 który zobaczy większy dysk?
    - a może to firmware do DMR-EH68, która ma wersję z dyskiem 320GB ???

1
  • #11 21 Lis 2010 01:31
    Sting
    Specjalista - kamery

No tak. Siłą rzeczy narzuca mi się pytanie "a nie mówiłem".
    Czułem taką zagwozdkę ale grunt to przywrócić urządzenie do stanu "przed".

0
  • #12 06 Lis 2011 18:55
    mk20
    Poziom 26  

Dysk odczytany na drugiej nagrywarce DMR-EH65.

0