Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scalony generator funkcyjny- potrzebuję informacji

buszumotorsport 31 May 2009 11:02 3175 4
    buszumotorsport
    Level 2  
    Witam,

Panowie potrzebuje bardzo pilnie kilka informacji z tematu "scalony generator funkcyjny". Jestem laikiem w elektronice więc bardzo proszę o parę odpowiedzi na moje pytania:

Potrzebuję:

1) jakiś układ, który jest generatorem funkcyjnym, jego schemat i opis, parametry użytkowe, oraz kilka własności (wady i zalety układu)

2) jakieś najpopularniejsze aplikacje (konkretne zastosowania)

3) ewentualnie wprowadzenie do tego tematu

bardzo byłbym wdzięczny za skany z ksiażek (niestety ja nie mam do nich dostępu), ze stron internetowych, wasze uwagi również będą bardzo cenne,
    Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam
    r2d2004
    Level 31  
    Witam!

Np. stary, ale jeszcze jary: ICL8038 (jeśli wystarczą częstotliwości max. dla prostokąta: 1MHz,a dla sinusa i trójkąta: 100kHz)

tutaj masz skan z książki (po polsku):

Scalony generator funkcyjny- potrzebuję informacji
    (Siegfried Wirsum "Nowe i najnowsze układy elektroniczne" - WKŁ 1986)

... a tutaj pdf producenta (angielski)

Pozdrawiam
    PS Inne popularne układy scalone tego typu to XR2206, MAX038. Poszukaj na elektrodzie (jest tego sporo na ten temat). Musisz się jednak liczyć z tym, że układy scalone generatorów funkcyjnych nie należą do najtańszych.
    buszumotorsport
    Level 2  
    OK, wielkie dzięki za odpowiedź, ale poprosiłbym jeszcze jakieś parametry tego układu 8038 oraz jego wady i zalety, pozdrawiam
    Mariusz Ch.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam.

Parametry znajdziesz w nocie, którą wskazał r2d2004, a zadanie domowe należy odrabiać samodzielnie.

Pzdr.