Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pegasus pistolet

tknefel - GORKY 12 May 2004 16:26 5043 7
    tknefel - GORKY
    Level 14  
    Niech mi ktos powie na jakiej zasadzie dziala taki wlasnie pilot od gry telewizyjnej typu Pegasus.
    W srodku jest tylko niewielka plytka z dioda podczerwona i chyba generatorem przebiegu
    MuNiO
    Level 26  
    dokladnie to fotodioda :)

gra generuje obraz w TV w ktorym jest wplatany obrazek z balym kwadratem na czarnym tle. strzelaja pistoletem trafiamy na ten kwadrat i
    gra zalicza punk.

poszukaj, bylo juz o tym
    SQ9MEM
    Level 29  
    Tam jest zainstalowana dioda odbiorcza, która odbiera sygnał z telewizora.
    tknefel - GORKY
    Level 14  
    dzieki, ale nadal niewiem oco chodzi byc moze to przez pogode.
    czy mam rozumiec ze w obrazie sa klatkowene obrazy czarne co iles tam klatek tak ze to jest niezauwazalne, a gierka odbiera tylko tylko ten bialy ruchomy punkt w takt tych obrazow??
    czy to cos takiego jak reklama-obraz manipulacyjny- w obrazie co kilkanascie klatek zawarte sa inne obrazy?? takie cos jest zakazane przez rzad?
    Mystic Vintage
    Level 12  
    tknefel - GORKY wrote:
    dzieki, ale nadal niewiem oco chodzi byc moze to przez pogode.
    czy mam rozumiec ze w obrazie sa klatkowene obrazy czarne co iles tam klatek tak ze to jest niezauwazalne, a gierka odbiera tylko tylko ten bialy ruchomy punkt w takt tych obrazow??
    czy to cos takiego jak reklama-obraz manipulacyjny- w obrazie co kilkanascie klatek zawarte sa inne obrazy?? takie cos jest zakazane przez rzad?

przyjrzyj się dokładnie. Jak nie trafiasz w obiekt, widać przez ułamek sekundy jakieś kwadraty...
    bodzio64
    Level 16  
    Witam spróbuję objaśnić.Gra do Pegasusa w której używa się pistolet jest tak "napisana" że jak naciskasz spust pistoletu to obiekt który ma być trafiony np w "Duck hunter" kaczka jest na ułamek sekundy podświetlony przez biały prostokąt i jeżeli pistolet jest poprawnie wycelowany to fotodioda widzi ten biały prostokąt i wytwarza impuls elektr który zalicza celne trafienie jeśli nie zobaczy tego prostokąta to pudło.Najczęstszym uszkodzeniem pistoletu jest uszk przewód .Pozdro
    Trojan1000b
    Level 11  
    Mam gre telewizyjną z bazaru. Jest to jeden z kolonów pegazusa. Pistolet elektroniczny dołączony do tej gry działał ale obecnie po naciśnięciu przycisku spustu jest sygnał że strzelam ale zawsze jest pudło nawet jak przystawie kaczce do głowy ten pislolet. Rozbierałem go i niby wszystko jest w porządku. Co mogło trzasnąć?
    blackpig
    Level 2  
    Dzięki bodzio64 za wyjaśnienie, bo właśnie nie mogłem spać przez ten pistolet :)
    Zupełnie wyleciało mi z głowy że na ekranie była zawsze tylko 1 kaczka. Nie wiedziałem o fotodiodzie, ale mechanizm który wychwytywałby która kaczka została trafiona wydawał mi się nie do pojęcia do zrealizowania za pomocą telewizora starej gry i tajemniczego pistoletu :)
    Widzę że nie tylko mi takie rzeczy spędzają sen z powiek co jest pocieszające :)