Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trudny wybór multimetru (MY-65, UNI-T UT58D, UNI-T UT70A)

turnier 31 May 2009 12:01 8028 8
    turnier
    Level 10  
    Witam wszystkich

Jestem początkującym elektronikiem, mam nadzieję, i właśnie dorosłem do decyzji o kupnie multimetru, ale tu pojawia się problem jaki kupić?

Jak do tej pory mam na oku MY-65 za 143zł , UNI-T UT58D 138.00 zł oraz UNI-T UT70A za 180zł. Szczególnie przypadł mi do gustu ten MY-65, powiedzcie czy właśnie go brać czy może jednak te UNI-T-y są lepsze, a może macie jeszcze coś lepszego co możecie mi polecić tak do 150zł.
    UlfgaR
    Level 23  
    Myślę, że jak dla początkującego to wystarczy jakoś do 30zł. Sam zaczynałem na najtańszym dziadostwie za 15zł i dawał rade na początku
    User removed account
    User removed account  
    shadow0013
    Level 34  
    Porównywałem MY i Unity z dokładniejszym miernikiem trzymają się swojej dokładności (wolę Unity), a ponieważ w warsztacie nigdy mierników za wiele proponuję na początek kupić coś tańszego, a za jakiś czas drugi.
    User removed account
    User removed account  
    shadow0013
    Level 34  
    elektrit masz rację, ale ponieważ jest to miernik dla początkującego trochę szkoda skasować miernik za 150zł zaraz na początku swojej działalności (doświadczonym też się zdarza).
    bslaw
    Level 18  
    Mój "bazarowy syfiaczek" wiernie służy już od 4 lat. MY-64 leży spokojnie w szafie i czeka lepszych czasów ...
    User removed account
    User removed account  
    turnier
    Level 10  
    Wielkie dzięki za wasze rady. Po przemyśleniu sprawy chyba zdecyduję się na coś takiego UNI-T UT55 za 79zł. W miarę przystępna cena, jakość i funkcjonalność, a jak będę bardziej doświadczony to kupię coś lepszego