Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilanie laptopa Asus EEE 1000 H z zapalniczki samochodowej

31 Maj 2009 12:02 2569 5
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam laptopa jak w opisie.Chcę przed urlopem zainstalować w nim GPS a dla zapewnienia jego ciągłości pracy, podłączyć go do gniazda zapalniczki samochodowej.Dostępne na rynku zasilacze dostarczają prąd od 15 V w wzwyż,natomiast mój laptop wymaga zasilania 12 V(3A,36W).Ponieważ nie mam pewności,czy ten laptop ma jakiś regulator napięcia na wejściu,a wahania napięcia w gnieździe zapalniczki to+- 2 do 3 V,obawiam się uszkodzenia laptopa.Jak w tej sytuacji mogę rozwiązać problem?Budowa regulatora napięcia we własnym zakresie nie wchodzi w grę bowiem elektronika,to dla mnie "terra incognita".
    Przepraszam za pytanie laika.Będę wdzięczny za każdą konstruktywną radę.
    Janusz
  • Poziom 39  
    Kup zasilacz samochodowy uniwersalny i będzie działać, może być np Trust jest w sieci Makro - patrz tylko, żeby miał końcówkę dobrą. Ewentualnie zaopatrz się w najtańszą przetwornicę 12/230 o mocy 70W lub 150W i podłącz laptopa zwykłym zasilaczem.

• Poziom 43  
    Unikaj zasilaczy uniwersalnych.
    Przetwornica 12/230 + oryginalny zasilacz jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.
  • Poziom 11  
    Cytat:
    "Przetwornica 12/230 + oryginalny zasilacz jest bezpieczniejszym rozwiązaniem".
    .
    Witam.
    Jak już wspomniałem jestem elektronicznym laikiem.Przy rozwiązaniu proponowanym przez Marka 216 nawet dla mnie dość zrozumiałym,w jaki sposób te wszystkie elementy należy ze sobą połączyć?Nie ma problemu jeśli chodzi o końcówki,bo można je dostać bez liku,ale kwestia kolejności(sposobu)wykonania optymalnego zestawu elementów,to już wymagałoby prowadzenia mnie za rękę.W moim przypadku jeśli istnieje minimalna szansa sknocenia czegoś,to mnie akurat się to znakomicie udaje.
    Janusz:
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Kupujesz przetwornicę ok 100W, podpinasz do gniazda zapalniczki i do niej podpinasz zasilacz z laptopa. Żadnych dodatkowych końcówek nie potrzebujesz.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    Właściwie ,dzięki informacjom Marka 216 wszystko juz dla mnie jest jasne.Uważam temat za wyczerpany.
    Janusz