Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze sterowaniem zamkiem centralnym - mondeo mk1

31 Maj 2009 12:03 4333 4
  • Poziom 10  
    Witam mam kilka pytań dotyczących zamka centralnego w mondeo mk1. Wersja auta to sedan z 93 r wersja ghia pełna elektryka.

I pierwsze z pytań dotyczy zamykania zamka otóż zamykanie tego zamka to dla mnie jedna wielka zagadka. Działa to w taki sposób:
    Mając otwarte auto i gdy je zamykam przekręcając kluczykiem na zamkniecie słychać jak odzywają się siłowniki w drzwiach i auto jest zamknięte, ale teraz uwaga jak mam otwarte auto i przekręcę kluczykiem otwarcie a następnie zamknięcie to słychać siłowniki w drzwiach jak i zamek w klapie a z pod maski wydobywa się dźwięk takie 3 piknięcia.

I teraz moje pytanie, o co z tym chodzi? Dlaczego na otwarcie i zamknięcie zamek zamyka się inaczej niż na samo zamknięcie? po co jest siłownik w bagażniku skoro otwieranie mam na linkę od środka?

I drugie pytanko a zarazem druga zagadka. Otóż kupiłem uniwersalny sterownik centralnego zamka z pilotami gdyż centralny miałem tylko na kluczyk. I działa to w dość zaskakujący sposób mianowicie czasami działa idealnie. Co mam na myśli pisząc idealnie? Otóż to, że centralny zamyka się w pełni klikając na guziczek zamknięcia i otwiera klikając na guziczek otwarcia. Ale czasami zaczynają się dziać cuda np. klikam na zamknięcie auto się zamyka a gdy klikam na otwarcie to centralny otwiera się do połowy (klamki nie odskakują w pełni, zatrzymują się jak by w połowie, tak jakby były lekko wduszone). I teraz największa zagadka, gdy auto otworzy się tak „do połowy” to klikając wtedy na zamkniecie auto otwiera się wtedy do końca... hm.... I o co może chodzić, gdzie może być problem, że tak to działa?

Dodam, że to sterowanie zamka centralnego to: carprotect bx30

Pozdrawiam :-)
  • Poziom 33  
    Tu detektyw Monk:Z tego co to masz najprawdopodobniej rygiel i tak się robi,że stukają wszystkie siłowniki.Z bagażnikiem włącznie lub jest alarm.Miałem takie mondea ale nigdy się nie zastanawiałem i mi to nie przeszkadzało.A co do otwarcia to ten uniwersalny sterownik czasem może nadawać za krótki sygnał do otwarcia zamka.Gdyż mondeo potrzebuje troszkę dłuższego sygnału.A jak jest za krótki to jest taki efekt.Lub akumulator sobie już nie domaga i też tak może być.Jak mniemam ten sterownik nie jest chiński.Bo jeśli jest to trzeba zmianę długości impulsu wybaczyć.
  • Poziom 10  
    Problem niezostał rozwioązany, ale też sobie go odpusciłem.
    Dziękuje za wszelkom pomoc temat do zamknięcia
  • Poziom 11  
    Fordy maja specyficzne silowniki do centralnego i moze sie okazac ze impuls jest za krotki, stad to niepelne otwarcie. O ile mam dobra instrukcje do tego centralnego na pilota to przestaw zworke na sterowanie pneumatyczne- wydluzy to impuls na 3,5 s i powinno zalatwic sprawe.
  • Poziom 10  
    przestawiłem i tak nic niedało zacinają sie w połowie