Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomoc w wyborze wzmacniacza

31 Maj 2009 12:21 1403 8
  • Poziom 9  
    Witam. W niedalekiej przyszłości dostanę od kolegi kolumny Technicsa. W związku z tym, potrzebuję wzmacniacza.
    I tu jest problem - czy istnieje wzmacniacz z wejściem XLR, i czy będzie można do niego podpiąć mikrofon?
    Do czasu kiedy dowiedziałem się o tych kolumnach, przymierzałem się do kupna miksera Soudcraft Compact 4. Niestety nie da się do niego bezpośrednio podpiąć kolumn. Mikser chciałem kupić ze względu na wejścia jack i XLR.
    Kolumny pokrzyżowały mi plany. W jaki sposób można je najtaniej podpiąć do komputera - na to pytanie znalazłem odpowiedź "wzmacniacz".
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupno i mixera, i wzmacniacza. Ale wtedy wzmacniacz musiałby być jak najtańszy.
    Proszę o pomoc, i o podanie jakiś konkretnych modeli.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • Poziom 43  
    Do czego Ci to potrzebne? Bo jeśli chcesz nagłośnić wokal, to te kolumny Technics niezbyt się do tego nadają. Jeśli Chcesz tylko trochę pośpiewać w domu to musiałbyś kupić amplituner z wejściem mikrofonowym (mam taki, ale nie na sprzedaż :-)). Innym wyjściem będzie zakup wzmacniacza (końcówki mocy) i miksera. Może kup tańszy mikser, np Behringer, to wystarczy Ci kasy na wzmacniacz. Ew kup mały powermikser.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    DjMapet napisał:
    Do czego Ci to potrzebne? Bo jeśli chcesz nagłośnić wokal, to te kolumny Technics niezbyt się do tego nadają. Jeśli Chcesz tylko trochę pośpiewać w domu to musiałbyś kupić amplituner z wejściem mikrofonowym (mam taki, ale nie na sprzedaż :-)). Innym wyjściem będzie zakup wzmacniacza (końcówki mocy) i miksera. Może kup tańszy mikser, np Behringer, to wystarczy Ci kasy na wzmacniacz. Ew kup mały powermikser.

Pozdrawiam.

Witam. Można by było prosić o nazwę tego amplitunera lub jakąś jego alternatywę? Na allegro nie mogę znaleźć jakiegokolwiek amplitunera z wejściem XLR.
    Co do miksera, Behringer Xenyx 802 jest niewiele tańszy od tego Soundcrafta.

A gdybym na przykład sprzedał te Technics'y za 400zł, i kupiłbym coś innego? Jest sens?
  • Poziom 14  
    atalbert napisał:
    A gdybym na przykład sprzedał te Technics'y za 400zł, i kupiłbym coś innego? Jest sens?
    A do czego Ci to potrzebe?
  • Poziom 43  
    Pioneer sx-450. Wejście jest niesymetryczne (jack1/4"). XLR to wejście symetryczne i raczej nie znajdziesz amplituner z takowym.
    Fakt, 40-50 zł to niewielka różnica, ale jest.
    Zależy jakie to Technics-y i do czego będzie Ci to wszystko potrzebne.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Cały ten sprzęt ma mi służyć do słuchania, nagrywania i miksu/masteringu(komputer). Wiadomo, nie chodzi mi o nie wiadomo jakie warunki bo nie mam możliwości.
    na razie mam mikrofon dynamiczny - zakończony dużym jackiem. nie jestem jeszcze pewny, czy kupię pojemnościowy.
    z dynamicznym rozumiem nie będzie problemu przy tym amplitunerze Pioneera? Będzie mi potrzebna jakaś przejściówka/kabel?
    to są chyba te same kolumny: http://www.allegro.pl/item648249990_technics_sb_c350_potezne_kolumny_podlogowe.html , nie jestem pewien, ale na 90% to te.
  • Poziom 43  
    W takim razie nie jest Ci potrzebny amplituner z wejściem mikrofonowym. Wystarczy mały mikser z zasilaniem phantom (48V), do którego podłączysz na razie mikrofon dynamiczny który masz, w przyszłości pojemnościowy. Mikser podłączasz do wejścia karty dźwiękowej komputera i nagrywasz.
    Jeśli są to takie kolumny (lub podobne) jak z linku, to jako monitory do odsłuchu będą ok. Do kolumn będzie Ci potrzebny jakiś wzmacniacz Hi-Fi lub amplituner do kórego podłączysz wyjście karty dźwiękowej. Nie jestem audiomaniakiem i trudno mi polecić Ci coś konkretnego, od tego co mam (wspomniany Pioneer, wieża Techniks, kino Panasonic), co najwyżej mogę doradzić zakup wzmacniacza estradowego a taki Ci nie będzie potrzebny. Na forum jest sporo specjalistów od home-audio i oni na pewno coś doradzą.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie.

Mam pytanie co do wzmacniaczy - jak rozpoznać jaka kolumna z jakim wzmacniaczem nie będzie działać - jeśli np kolumna ma 200W, to wzmacniacz 100Watowy się spali? Albo np. kiedy kolumna ma 6ohm, a wzmacniacz obsłuży tylko 8ohm, co się stanie?
    Przepraszam za to pytanko, nie znam się na tym, pytam z ciekawości, a wnikać w to naprawdę nie mam czasu.

Pozdrawiam ;)
  • Poziom 14  
    atalbert napisał:
    jeśli np kolumna ma 200W, to wzmacniacz 100Watowy się spali?
    Nie. Moc kolumn nie ma wpływu na działanie wzmacniacza.
    atalbert napisał:
    Albo np. kiedy kolumna ma 6ohm, a wzmacniacz obsłuży tylko 8ohm, co się stanie?
    Zależy jaki wzmacniacz. Teoretycznie nie powinno się podłączać do wzmacniacza kolumn o impedancji mniejszej niż zaleca producent. Praktycznie dobre wzmacniacze maja pewien zapas wytrzymałości i przy ostrożnym obchodzeniu się z gałką Volume nic nie powinno się stać. Ale lepiej nie kusić losu.
    atalbert napisał:
    Przepraszam za to pytanko, nie znam się na tym, pytam z ciekawości, a wnikać w to naprawdę nie mam czasu.
    Dobrze, że pytasz.