Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik ultradĽwiękowy i alarm - PRO¦BA O POMOC

Kosa505 31 Maj 2009 16:14 5923 5
  • #1 31 Maj 2009 16:14
    Kosa505
    Poziom 9  

Witam! Mam zakupiony alarm TESOR CS 584 oraz do niego czujnik ultradĽwiękowy CU RAPTOR. Alarm mam już założony w aucie i działa poprawnie, lecz mam problem z podł±czeniem do tego alarmu czujnika ruchu, wykrywaj±cych ruch w kabinie pojazdu nawet po zbiciu szyby, aby się zał±czał alarm. Przeszukiwałem już od 2 tygodni internet ale nic nie mogę takiego znaleĽć :| Na forum elektroda też większy czas już szukałem, ale nikt nie posiada takiego alarmu :cry: Bardzo prosiłbym o pomoc użytkowników w podpięciu tego czujnika do centralki alarmu.
    Schemat alarmu:
    Schemat czujnika:
    Zasilanie i masę z centralki czujnika podł±czyłem bez problemu a jak podł±czam BIAŁY do alarmu do przewodu CZARNO-ŻÓŁTY (-300 mA wy. dodatkowe), to czujniki reaguj± na ruch w kabinie pojazdu i dioda LED się zapala ale nie zał±cza się w ogóle alarm :?: Proszę o pomoc w podł±czeniu tych czujników i serdecznie dziękuję.

0 5
  • #2 31 Maj 2009 17:43
    milejow
    Poziom 42  

Podlacz pod przewod krancowek drzwi i odseparuj go dioda.Wyjscie dodatkowe moze byc programowalne(zajzyj do instrukcji alarmu)

0
  • #3 31 Maj 2009 19:44
    Kosa505
    Poziom 9  

milejow napisał:
    Podlacz pod przewod krancowek drzwi i odseparuj go dioda.Wyjscie dodatkowe moze byc programowalne(zajzyj do instrukcji alarmu)

Spróbuje go podł±czyć tak jak mówisz tylko jest jeden problem, bo jestem kompletnym "laikiem" w tych sprawach, jak by¶ mógł mi jeszcze powiedzieć jak± diod± odseparować ten przewód to byłbym wdzięczny.

0
  • #5 02 Cze 2009 11:48
    Kosa505
    Poziom 9  

milejow napisał:
    Prostownicza 1A

Podł±czyłem t± diode prostownicz± pod krańcówkę drzwi i w centralce czujnika ¶wieci się dioda na jakikolwiek ruch w kabinie ale to w dalszym ci±gu nie zał±cza alarmu :cry: Nie mam pojęcia jak to podł±czyć, aby w końcu te czujniki zał±czyły alarm :|

0