Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak mocy Focus TDDI 90KM

makumbajn 31 Maj 2009 20:16 7301 4
  • #1 31 Maj 2009 20:16
    makumbajn
    Poziom 9  

Witam ostatnio odczuwalny jest brak mocy w mojej foczce TDDI. Sprawdzałem przewody wszystkie szczelne, oleju nie ubywa, słyszalny jest taki głuchy delikatny stukot w komorze silnika. Czy miał ktos juz takie objawy, co to może być - katalizator, egr, turbo czy może cos innego???

0 4
  • #2 31 Maj 2009 21:03
    igorek83
    Poziom 24  

na początek wymień filtr paliwa
    pompa lub wtryski. i tak bym podjechał do jakiegoś fachowca. żeby wstępnie zdiagnozował po obsłuchaniu silnika

0
  • #3 21 Cze 2009 16:17
    heniekkkkk8
    Poziom 10  

Po wymianie filtra paliwa jak nie zmieni sie objaw to sprawdź zawór recyrkulacji spalin.

0
  • #4 23 Cze 2009 10:12
    makumbajn
    Poziom 9  

Filtr wymieniony, nic nie pomogło. Dzisiaj jadę do Boscha na podpiecie pod komputer oraz sprawdzenie pompy.

Dodano po 3 [godziny] 16 [minuty]:

Jestem po wizycie w Boschu. Komp nie wykazał zadnych błędów, turbinka ładuje, mechanik przejechał sie i stwierdził ze jestem nadwrażliwy i wszystko jest ok według niego. Ja mam inne spostrzezenia, na urlopie sprawdze jeszcze katalizator. Jak ktoś ma jeszcze jakies pomysły to prosze pisać.

0
  • #5 28 Cze 2009 14:18
    basilio2
    Poziom 10  

Kolego sprawdz katalizator. U mnie oberwał się wkład i to zmniejszyło przepustowośc o 50%. Po ponownym zamocowaniu wkładu wszystko wróciło do normy

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo