Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka na baterię do komórki (usb)

31 Maj 2009 23:14 3501 8
  • Poziom 11  
    Witam. Otóż mamtaką łądowarkę na usb w środku posiada trzy tranzystory s8050,s8550,oraz nie znam dokładnej nazwy tego tranzystora ale pisze na nim as431 pod dołem hb067c i jeszcze niżej 9803m no i dwukolorową diodę. Jak sie ładuje świeci na czerwono, a jak naładowana to na zielono. No i problem tkwi w tym cały czas świeci na czerwono choć na baterii jest 3,95V i powinna raczej świecić na zielono. Czy może to byc wina z któregoś z tranzystorów.
  • Poziom 35  
    Czy od początku się tak zachowywała czy, że tak to ujmę "ostatnio"?
  • Poziom 11  
    Raczej ostatnio.
    Chciałbym się jeszcze zapytać jak się może orginalnie nazywać ten trzeci nie rozszyfrowany tranzystor, lub jaki zamiennik na jego miejsce wstawić.
  • Poziom 11  
    Czyli znaczy że jak dojdzie do 4.2V to dopiero naładowane?
  • Poziom 35  
    Takie napięcie (czasami 4.1V) na akumulatorze Li-On jest traktowane jako stan naładowania. Sprawdzałeś może jakie napięcie daje ładowarka gdy nie jest obciążona? Skoro jest USB to powinna 5V ale warto to sprawdzić oraz prąd jaki płynie podczas ładowania.
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem i napięcie jakim ładuje to ok 4,3V i prądem 40mA
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Trochę mały ten prąd. Poprzednio ładowała do pełna, że tak powiem? I takie pytanie jednak konieczne czy cały czas pracuje ta ładowarka na tej samej baterii (bateriach)? I może podaj markę telefonu bo to też przydatna informacja.
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązany, okazuje sie że batria już swoje przeszła, sprawdziłem na baterii od kolegi i chodzi normalnie.
    Dziękuje za informacje oraz wskazówki. :D