Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

w211 bledy spalonych zarowek lampy tył.Jak wymienic?

31 Maj 2009 23:22 13056 14
  • Poziom 9  
    witam komputer wyswietla mi kilka bledo na temat spalonych zarowek w tylnich swiatlach,2 błedy maja taki komunikat ze zostaly w lewej i prawej lampie wlaczone awaryjne zarowki stop .Z tego co sprawdzilem od stopu swiecą mi tylko dolne lczęsci w lampach natomiast gorne zarowki tak jakby byly spalone teraz pytanie jak wymienic te zarowki i gdzie je kupic bo z tego co widze sa one przylutowane do sciezek .Czy ktos mial taki problem?czy ktos juz to robił?w jaki sposób wyciągną te zarowki?
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    witam :) ...

przylutowany to ty masz łeb ... w życiu nie słyszałem o tym by żarówka była przylutowana do klosza lampy ... a żarówki kupisz w każdym sklepie z częściami samochodowymi ... lub (drożej) na CPN

Moderowany przez Błażej:

Radzę trochę, takie spore trochę trochę, przyhamować! A na zachętę do hamowania ostrzeżenie za obrażanie innych. Bo akurat w dalszej części instrukcji wyszła niewiedza w temacie. Regulamin pkt 10.8.

• Moderator Samochody
    Popraw post tak żeby był zrozumiały.

Najlepiej zrób zdjęcie tych żarówek bo nie wiem o co Ci chodzi.
  • Poziom 9  
    L-j egain zapraszam to ja ci leb przylutuje .
    A odnosnie tych zarowek nie chcialy wyjsc z oprawek . sprawdzalem wszystkie po kolei i jak ciagnalem za zarowke to razem z tymi blaszkami wychodzily i.czy to mozliwe zeby tak sie zespawaly wszystkie w lampach na stykach? wyglada to rzeczywiscie tak jakby byly do nich przylutowane i te zarówki sa jakies dziwne maja takie glugie metalowe druciki ktore przechodza na wylot wlasnie przez te blaszki kontaktowe,tak są zrobione w obu reflektorach i nie wyglada na jakąś samowolke,nawet jak ogladam reflektory tylnie na alegro mozna podpatrzec ze te blaszki sa połaczone z zarowkami nie tylko na wcisk
  • Warunkowo odblokowany
    krzysieksek napisał:
    L-j egain zapraszam to ja ci leb przylutuje .
    A odnosnie tych zarowek nie chcially wyjsc z oprawek i sprawdzalem wszytki po kolei i jak ciagnalem za zarowke to razem z tymi blaszkami wychodzily i to kazda.czy to mozliwe zeby tak sie zespawaly wszystkie w lampach na stykach?staralem sie wyciagnac inne zarowki i tez ciagnely za soba te blaszki i wyglada to rzeczywiscie tak jakby byly do nich przylutowane

chłopie ... na to jest jakiś patent .. żeby serwis sobie zarobił ..

a jak kupujesz nowy klosz to masz od razu do niego włożone żarówki ?? więc się zastanów zanim coś napiszesz ... jeśli już to nie lutowane tylko korpus żarówki może być zgrzany z owymi blaszkami ... lutowanie to całkiem inna technologia łączenia metali

Dodano po 5 [minuty]:

bo gdyby od tak się łatwo wyciągały to powypadały ci z kloszów na dołkach ... spróbuj docisnąć przekręcić i wyciągnąć
  • Poziom 9  
    bardzo mozliwe ze jest zgrzany.Czyli z z wymianą zarowek mam isc do serwisu? troche to dziwne dla mnie
  • Warunkowo odblokowany
    a co rozumiesz poprzez ... wychodziły z blaszakami .... dodaj jakieś foto :)
  • Poziom 9  
    zdjecie zrobie na jutro,wyglada to tak jakby ta zarowka miala 2 druciki ktore wchodzą w te blaszki na wylot i sa zgrzane.Masz taki samochod?robiles albo ogladałes to kiedys?raczej watpie zeby ktos sobie to tak przerobil bo mam tak w obu lampach a nigdy nie bylo z tym nic kombinowane ,bledy na komputerze pokazaly mi sie ostatnio

ps.wlasnie jak sie kupuje klosze sprzedają razem z płytkami i są tam zamontowane żarówki
  • Warunkowo odblokowany
    Żarówki musi się wymieniać .... bo jak Ci się spali jedna to nie lecisz do sklepu i nie kupujesz nowego klosza ...
  • Poziom 9  
    mam taką nadzieje ze sie jakoś wymienia....... ale na zadnym forum nikt jeszcze nawet o tym nie pisał,siedze na internecie juz troche a jezeli widziales taką lampe to nie są to zwykłe,standardowe zarowki ktore sie wykreca z oprawki .Chcialem odkupic taką plytke z żarówkami na alegro ale nikt nie chce sprzedac odzielnie tez to troche dla mnie dziwne.Jedną zarówke wyjąlem wlasnie i w plytce pozostaly 2 druciki od zarowki i są one na wylot wypuszczone przez styki i przygrzane,zarowki maja 16 watt
  • Poziom 21  
    Lj_e-gain jak kogoś bluzgasz to miej trochę wiedzy w temacie bo jak narazie to się nie popisałeś. Niestety w tym wynalazku żarówki wymianie się kompletami - cały tylny element lampy, żeby było śmieszniej moce ich są takie żebyś nie podpasował nic z dostępnych typowych żarówek (np 16 W). Temat przerobiony, szkoda czasu z tym walczyć. Płyta z żarówkami kosztuje chyba coś około 160 złotych więc trudno - a w razie wypadku prokurator nie będzie miał punktu zaczepienia.
  • Warunkowo odblokowany
    Dziwną strategie mają producenci ... no ale co zrobisz
  • Poziom 9  
    Witam czy zostaje jakies alternatwne rozwiązanie?nie mogłem znalezc na forum tematu z tymi zarowkami.Mozesz dac link?
  • Spec od Mercedesów
    Potwierdzam: żarówki te zostały wprowadzone pod nazwą "żarówki o przedłużonej żywotności" i teoretycznie miały wystarczać na bardzo bardzo długo...
    Niestety - teoria swoje a życie swoje :)
    Producent przewidział wymianę całego elementu z żarówkami - są one faktycznie zgrzane końcówkami do podstawy lampy (nie lutowane). Mając taką uszkodzoną płytkę można pokusić się o przemontowanie żarówek uszkodzonych na dobre, gdyż wszystkie są tej samej mocy. Jest trochę kłopot z lutowaniem (materiał słabo się cynuje) ale sprawa jest do przejścia, gdyż kilkakrotnie taką naprawę z powodzeniem przeprowadzałem.
  • Poziom 9  
    Dzieki za odpowiedz ju po problemie miałem ostatnio małe bum w tył auta i mam do wymiant tylnie lampy,jakby ktos potrzebowal zarowki zapraszam a ja kupilem diodowe.Pozdrawiam