Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C35 Dead

16 Gru 2002 15:22 2720 13
  • Poziom 15  
    Mam Siemensa C35 który kiedyś zamókł mi na deszczu i od tej pory
    się nie włącza .Otwierałem go no ale tylko w niektórych miejscach jest
    troszkę zasniedziałe .Śniedz usunąłęm wyczyściłem ale to nic nie pomogło.Czytałem na temat naprawy siemensa poprzez flaschowanie
    ale teraz pytanie czy przez wewnętrzne zwarcie poszła elektronika czy też pamięć.Jak pamięć to teraz jaki przewód PC-Tel.Na necie do tego typu jest schemat z MAX 3232 a ten układ jest przynajmiej w mojej okolicy nie dostępny ,dlaczego nie na MAX 232 a może jest tu jakaś pomyłka.
    Proszę o fachową pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Jesli chodzi o maxa to 232 chodzi bez problemu z siemensami 3232 jest na 3,3V , jak zrobisz interface to zobacz czy sie w ogole komunikuje np. pod Martechem. Jesli bedzie brak komunikacji, prawdopodobnie uszkodzenie sprzetowe, moze byc wszystko OK wyczyszczone ale pod ukladami jest brud ktory przewodzi pomiedzy sciezkami i nie tylko. Telefon po zalaniu raczej ciezko postawic...
  • Spec od GSM
    na zwarcie nie pomoże fleszowanie. Zobacz analog power IC
  • Poziom 33  
    jestes jeszcze w dobrej sytuacji , wiesz gdzie była woda , sprawdź dokładnie te miejsca , moga być też przerwy , no i ważne jak długo siedziała bateria po zalaniu , czy w miare szybko była wyjęta ?
    to jest najważniejsze :)

a czyszczenie tylko tego co widac czasem tylko pomaga ...
  • Poziom 18  
    Wykąpać dziada w jakieś chemii (np.Kontakt) i może pomoże ! Jeśli nie to próbował bym ultra-wanny, a dalej to już tylko przelutowanie elementów :lol:
  • Poziom 15  
    no właśnie najgorsze jest to że bateria była cały czas w telefonie
    ale sprubuję najpierw czy są jakieś reakcje w komunikacji GSM-PC
    no i jeszcze go wykąpię
    POZDROWIENIA
  • Poziom 33  
    sprawdź czy po podłączeniu do boxa , i po naciśnięciu power , led linii tx w aparacie daśnie , jeżeli masz ledy w swoim programatorku :)

jeżeli nawet na moment nie zmienia stanu to bedzie "fajnie uwalona płyta" :(
  • Poziom 15  
    No niestety jeszcze nie mam boxa ale postanawiam go lada dzień kupić.
    Narazie bazuję na schematach kabli z netu.
    W sumie to ten telefon nie wpadł do kibla a tylko był zalany przez chyba kilka kropel deszczu.Piszę chyba bo tylko w kilku miejscach są oznaki
    śniedzi na elementach i to nie wewnącz metalowych obudowek chroniących te najważniejsze elementy.
    A ten dziad jak padł tak leży i ani drgnie.
  • Poziom 18  
    Jak tylko zawilgocony to są duże szanse że po kontakcie wstanie :D Spróbuj a przekonasz się sam ! Może pomóc a na pewno nie zaszkodzi :lol:
  • Poziom 15  
    Irc powiedz mi tylko czy mam siknąć kontaktem tylko w te miejsca
    na których jest śniedż czy całego wykąpać
    Szczerze pisząc to tego jeszcze nigdy nie robiłem.
  • Poziom 18  
    Wypnij wyświetlacz i wypryskaj całego (sporo nawet niech ścieka!), potem zostaw go tak na 1h i nastęnie miękką szczoteczką przeczyść go tak całego. Potem złóż i odpal :lol: W 89% u mnie pomagało - chyba że po kąpieli w Bałtyku (sól zrobiła swoje). UWAGA: Na BUZER !!! Daj znać jak wyniki !!!
  • Poziom 15  
    No oczywiście.
    POZDRAWIAM :D
  • Poziom 15  
    No niestety kontakt nie pomógł.Podłączałem teraz tego phona do pc.
    Używałem peogramu service tool by Martech ,program wykrył telefon
    wyświetlił informacje activate service mode please wait i nagle informacja
    ERROR i co dalej.Może trzeba wgrać całego eproma albo już po telefonie?
  • Spec od GSM
    Jak nie masz komunikacji z telefonem, albo komunikacja jest ale zrywa, to tak boot owac ci sie bootuje, ale albo zapis do ramu jest fake, albo zapis/odczyt flesza. Miałem taki przypadek że fon sie fleszował a nie chciał sie właczyc, była to ewidentna wina analog power IC. Jest schemat do s35 na elektrodzie w postach starszych, pobierz go i popatrz co ewentualnie mogło pasc.