Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić przejściówkę z "gameport" na "LPT", "COM&quo

piterek-23 12 May 2004 22:59 3269 10
Helukabel
    piterek-23
    Level 33  
    Witam.
    Mam pytanie jak zrobić przejściówkę (jeżeli jest możliwe) z "gameport" na "lpt1", "com", lub "USB"?
    Dostałem kierownicę do PC na taki właśnie port, ale nie mam takiego w swoim kompie.
    Może macie jakieś schematy lub wiecie gdzie tego szukać?
    Z góry wielkie dzięki.
  • Helukabel
    KJ
    Level 31  
    Przejściówki raczej nie zrobisz no chyba ze dość złożoną elektronikę. Jakoś nie chce mi się wierzyć ze nie masz w kompie gameportu jest na każdej karcie muzycznej.
  • Helukabel
    mcz1
    Level 19  
    Pewnie masz w miarę nową płytę na Nforce bez game portu. Może lepiej zamiast szukać przejściówki wstawić kartę dźwiękową lub spróbować wymienić kierownicę -jeśli jest nowa- na taką samą ale na usb. Pozdrawiam
    piterek-23
    Level 33  
    Mam plyte 845PE-A800 z integrowana karta muzyczna. Pytalem w sklepie to mi powiedzieli, ze sa takie przejsciowki, ale oni ich nie maja. Sa karty muzyczne z tym portem, ale po 65 zl - to troche duzo jak na moja kieszen. Kierownica jest uzywana czyli odpada wymiana - podobno jest taki port na sledziu za 15 zl, ale podobno nie do mojej plyty (troszeczke jestem zielony) Wielkie dzieki za zainteresowanie sie moim problemem.
    A moze wiecie jak zrobic samemu kierownice do PC (jest na forum, ale tez na game port). :9
    KJ
    Level 31  
    Niech mnie ktoś oświeci czy na tej płycie jest jeszcze ISA bo coś jakoś znaleźć jej nie moge (może źle szukam ??) jeśli tak to można by władować starą kartę z portami na tym zwykle jest LTP 2X com i właśnie gameport albo jakś starą krte dźwiękową pod isa jedno i drugie można często za grosze kupić np. na giełdzie komputerowej, a jak niema isa to zostaje chyba najprostsza karta dźwiękowa z gameportem.
    cymbi
    Level 27  
    Karta dźwiękowa z gameportem to koszt 40zł.
    piterek-23
    Level 33  
    Witam. To co teraz napisze moze byc smieszne (ale naprawde jestem zielony). Gniazda jakie mam na plycie to (tak jest napisane w instrukcji): PCI 1-5, CNR 1, AGP 1, DIMM 1,2, ATX 1, FDD 1, IDE 1,2, :) :) :)
    Pi-Vo
    Level 37  
    Game port to ma być 15 pinowe żeńskie gniazdo koło gniazdek jack od dźwiękówki zintegrowanej a płyta z n-forcem na pewno nie ma złącza ISA.Szukaj więc tego game portu z tyłu komputera.Najtańsze karty dźwiękowe na PCI z game portem w komisach po ok. 20zł można kupić.
    piterek-23
    Level 33  
    Z tylu kompa mam tylko 1xLPT 1, 1xCOM, 2xPS/2, LAN port, 4xUSB, line-in, line-out, microphone i nic pozatym :(