Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 46KH412S - błąd 48

01 Cze 2009 14:21 1829 6
  • Poziom 12  
    Witam

Dostałem do naprawy TV projekcyjny Thomsona. Po włączeniu TV dioda świeci na czerwono, a później załączając przyciskiem program słychać jak startuje na chwilę wysokie po czym dioda zaczyna migać. Próba wystartowania ponawiana jest jeszcze 2 razy po czym zgłasza błąd 25.
    Sprawdziłem płytę i znalazłem uszkodzonego "hota". Po wymianie podobny efekt ale teraz błąd 48. Czy to może wskzywać na uszkodzony trafopowielacz? Czy ktoś poratuje schematem do tego modelu?
  • Poziom 12  
    ok. dziękuje za schemat. Czytałem tego posta i wydaje się że to jednak będzie uszkodzone trafo wiec je zamówiłem. Poinformuje o efektach.
  • Poziom 12  
    Walczę dalej... Trafo wymienione, TDA8177F też. Postępy rzadne, zachowanie identyczne dalej kod 48 :(
  • Poziom 12  
    Wymieniłem elki po stronie wtórnej zasilacza i oraz przelutowałem niepewne pola kontaktowe. TV działa bez problemu. Schemat dużo pomógł za co dziękuje. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie

TV pochodził jeden dzień i teraz wyświetla błąd 25 czyli problem z napięciem 5V. Nie mam już sił do tego TV. Ma może ktoś jakiś pomysł gdzie dalej szukać usterki?