Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Peacock Entrada 17

adrian22 12 Maj 2004 23:08 956 2
  • #1 12 Maj 2004 23:08
    adrian22
    Poziom 13  

mam problem z tym monitorem (peacock entrada 17") jak nie jest włączony komp to wszystko gra, monitor jest w stanie czuwania, ale jak sie włączy kompa to pada na łeb a dokładnie to przetwornica piszczy, a led miga wydaje mi się, że jest gdzieś zwarcie ale niewiem gdzie, może ktoś miał taką sytuacje i może udzielić cennych wskazówek. Z góry dziękuje POZDROWIONKA

0 2
  • #2 13 Maj 2004 09:44
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Nie ma siły trzeba rozkręcić i dokonać podstawowych pomiarów. Przetwornica piszczy ciągle czy popiskuje? Obraz jest, czy go nie ma?
    Jeśli popiskuje, to faktycznie Masz zwarcie. Sprzadź na początek półprzewodniki - głównie tranzystory na radiatorach - pewnie padł HOT, a znając życie i regulator
    Pozdrawiam.

0
  • #3 13 Maj 2004 22:30
    adrian22
    Poziom 13  

jeżeli chodzi o przetwornice to ona popiskuje tylko wtedy gdy włączam kompa brak obrazu. nie jestem za bardzo wtajemniczony w te regulatory napięcia sprawdziłem podstawowe tranzystory nawet wymieniłem tego co steruje trafem przetwornicy bo był spalony ale po wymianie jest to co jest oczywiście. Nie zabardzo sie znam na naprawie takich urzadzen jak monitory bo siedze tylko praktycznie w układach audio a wiec jak mozna to wytłumaczcie tak jak laikowi którego nie stać na serwis bo sobie troche za niego policzyli. a jeszcze jak jest włączony to napięcia odbiegaja od tych co są podane na płycie. POZDROWIENIA

0