Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kierunkowskazów centralny zamek Megane

01 Cze 2009 16:50 6245 3
 • Poziom 16  
  Znajomy poprosił mnie o podłączenie kierunkowskazów w Megane do centralnego zamka. Nie robiłem tego jeszcze, ale wiem o sposobie podłączenia pod siłownik master przez przekaźnik i dwie diody prostownicze.

  Najprawdopodobniej w Megane ma seryjną centralkę. Tu moje pytanie:
  czy w seryjnej centralce są już wyjścia na kierunkowskazy?
  Jeśli tak, to jakiego koloru to przewody?

  Jeśli nie, to zostaje mi podłączenie przez przekaźnik. Gdzie najlepiej podłączyć się pod przewody kierunków? (jakie kolory przewodów. W oplu to są czarno-zielony i czarno-biały, a w Renault?)

  Albo jak ktoś posiadałby opis podłączenia centralnego zamka do Megane to również byłbym wdzięczny. ( wtedy sam bym doszedł gdzie co wpiąć)
 • Poziom 19  
  Na konsoli środkowej masz włącznik świateł awaryjnych wyciągnij go i się wepnij separując 2 diodami prostowniczymi. Tam są 2 takie cienkie kable. Weź miernik jeden przewód do masy a na drugim szukaj + 12 V gdy kierunkowskazy migają. Powinieneś znaleźć 2 lub 3 takie przewody. Każdy sterownik powinien mieć wyjście na kierunkowskazy. Dowiedz się czy to fabryczny sterownik czy jakiś inny dokładany. A jak nie to pod Mastera przekaźnik pozostaje Ci podpiąć.
 • Poziom 16  
  Jest to oryginalny sterownik ( tak duża biała skrzynka pod za bezpiecznikami, do której idą więcej kabli, niż myślałem - przewody od światła stop nawet).

  Ogólnie wychodzi tam ok. 15-20 przewodów, więc wolałem niczego nie ruszać. Znajomy ma sie dowiedzieć coś więcej na temat tego sterownika ( od jakiegoś elektryka, bo ja sie nie znam za bardzo).

  Jak niczego sie nie dowie, jak radzisz - przekaźnik pod siłownik...
 • Poziom 19  
  Kolor kabli od kierunków możesz sprawdzić np. wyjmując listwę z żarówkami z tyłu samochodu. Możesz też z tej wiązki szukać kabli( jeden lub 2 sztuki) miernikiem w momencie zamknięcia zamka( raz migną) w momencie otwarcia 2 razy migną pojawi Ci się +12 V na chwilę( drugi przewód podłącz do masy np. jakaś śruba).