Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rożnice pomiędzy antenami - zysk, wzmocnienie, i cała reszta

01 Cze 2009 17:07 2262 3
  • Poziom 14  
    Witam...
    Większość anten satelitarnych, fachowo mówiąc - większość czasz, na oko jest do siebie bardzo, bardzo podobna... Wymiary, wklęsłość , kształt itp. itd.

Chciał bym się dowiedzieć, jakie tak naprawdę są różnice między tanimi, blaszanymi antenami za 40, 50zł a antenami z wyższych półek... (100,120zł)...

Jak wiadomo, zwykły blaszak (antena zwana stalową) szybciej poddaje się warunkom atmosferycznym, pot. mówiąc... zjada je korozja... co zresztą widać nie na jednym dachu...
    Drugą istotną różnicą jest jakość wykonania elementów montażowych. Wiadomo nie od dziś, że antena posiadająca np. dwa zaciski (obejmy montażowe) do masztu jest... bardziej stabilna na wietrze itp. od anteny z jednym zaciskiem... Liczy się też jakość wykonania w/w oraz użyte materiały. Czasami uchwyty są tak miękkie, że rękoma można je pogiąć nie czekając aż zrobi to np. wiatr gdy już zostanie zainstalowana. W droższych antenach uchwyty są z twardszych tworzyw co odbija się w trwałości...

Moje pytanie dotyczy różnic w odbiorze sygnału...
    Nie rozumiem, dlaczego np. CORAB 60cm jest tańszy od MABO 60cm, i o wiele tańszy od TRIAXA 60...

Mamy na rynku sporo firm trudniących się w produkcji anten. Znane firmy ze Szczecina, Olsztyna itp. Są też anteny zachodnie...
    Większość anten nie ma jakichkolwiek oznaczeń od kogo i skąd pochodzą, więc... jak sprzedawca twierdzi że to super wydajna antenka super znanego producenta??? Jak to rozpoznać?

Mabo, Triax, Corab, EmmeEsse .... są znakowane...
    A reszta???

Kolejne pytanie dotyczy wzmocnienia (zysku) itp.
    Nie mając jakiejkolwiek informacji o antenie, nie możemy dobrać do niej stosownego konwertera... Wiadomo, że podczas produkcji (projektu) anteny, jakiś LNB w niej był zainstalowany, by producent mógł stwierdzić , jakie parametry odbiorcze w/w posiada...

Czym sugerować się w wyborze anteny?
    Jakie anteny są Waszym zdaniem najlepsze??

Pytam się o takie różnice ponieważ, sam jestem świadkiem tego, że:
    stara antena offsetowa (kolor kremowy, napis TOTAL na niej) o rozmiarach 78cm h, 74cm szer. ma znacznie gorszy odbiór jak Corabowska 60cm... DO testu użyłem tej samej instalacji (przewody, LNB, miejsce itp.) oraz TP 10719 HotBird...
    Na antenie TOTALa wyszło: jakość 86%, na Corabie 92%...

Zastanawiam się nad zmianą anteny (obecnie posiadam jakieś NN o rozmiarach 95x90) lecz.... stalowa, i już lekko brązowa... Nie wiem co wybrać... Zależy mi na poprawnym odbiorze satelitów od 25E do 1W (obrotnica) przy jak najmniejszych rozmiarach anteny...
  • Poziom 24  
    Polecam antenę Triax 100. Montowałem ich sporo z obrotnicą też i efekty były bardzo dobre.