Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Amplitunera do aktywnych kolum

01 Cze 2009 17:14 6106 13
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam pytanko- chciałem podłączyć amplituner Sony STR-GX315 którego chcę używać do słuchania radia i płytek CD z podłączonego do niego CD SONY CDP-470,

do kolumienek Microlab Solo6c ze wzmacniaczem w jednej kolumnie, które są połączone z kompem przez kartę EMU 0404USB

Da się jakoś podłączyć (może wyprowadzić dodatkowe gniazda w kolumnach przed wzmacniaczem) żeby pod amplitunerem głośniki pracowały jako pasywne, a chcąc słuchać muzyki z kompa ominąć amplituner?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    nie ma sensu omijac wzmacniacza microlabow. jak chcialbys go ominac to juz lepiej sprzedaj je i zrob klasyczne monitorki - bedzie lepiej

a jak chcesz uzywac 2 zrodel dzwieku to podlacz pod 2 wejscie w monitorkach sygnal z TAPE z amplitunera. tam jest niskopoziomowy sygnal nie regulowany
  • Poziom 9  
    tak mam teraz właśnie podłączone ale wkurza mnie to, że to jest sygnał nie regulowany i muszę szukać pilota od microlabów żeby zmienić np. głośność słuchając radia, gdy przed sobą na biurku mam amplituner. Z drugiej strony zdecydowanie więcej słucham muzyki z kompa a amplituner chciałbym włączać tylko do słuchania radia i CD
    Przyzwyczaiłem się już do microlabów, podoba mi się jak grają i nie chciałbym się ich pozbywać.

Nie znam się specjalnie ale może dałoby się tak przerobić microlaby żeby na jednym wejściu z PC grały tak jak teraz a na drugim AUX ominąć wzmacniacz. A najlepiej jakby mogły odbierać z dwóch źródeł na raz żeby słychać było dźwięki z kompa a w tle sączyła się muzyczka z radia :)
  • Poziom 39  
    Cytat:
    może dałoby się tak przerobić microlaby żeby na jednym wejściu z PC grały tak jak teraz a na drugim AUX ominąć wzmacniacz.
    nie
    mozesz podlaczyc 2 zrodla do jednego wejscia. ale znajac zycie pojawia sie jakies problemy...
  • Poziom 12  
    Witam! Niewiem czy ten amplituner ma wyjście na słuchawki, ale jeżeli ma to połącz wejścia głośników z wyjściem amplitunera a komputer podłącz do amplitunera pod któreś z wejśc i w ten sposób bedziesz mógł regulowa głośnośc na amplitunerze
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    goniec20 napisał:
    Witam! Niewiem czy ten amplituner ma wyjście na słuchawki, ale jeżeli ma to połącz wejścia głośników z wyjściem amplitunera a komputer podłącz do amplitunera pod któreś z wejśc i w ten sposób bedziesz mógł regulowa głośnośc na amplitunerze
    Pozdrawiam

Próbowałem już wcześniej tak połączyć tzn. z amplitunera wyjściem na słuchawki do głośników ale pojawiają się jakieś zniekształcenia po odkręceniu gałki już o 1/4 obrotu
  • Poziom 39  
    prawdopodobnie wyjscie sluchawkowe ma swoj wzmacnaicz
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie.

Przeglądałem trochę allegro i nie widzę za bardzo kolumienek pasywnych podstawkowych w cenie microlabów solo6c (ok 350zł) podobnych gabarytów i mocy ok 50W, pomijając kilkunastoletnie poobijane używki.

Podłączyłem sobie na chwilę jeden głośnik bez wzmacniacza do amplitunera i wydaje mi się że zagrał lepiej niż na swoim wzmacniaczu. Rozbiorę więc chyba drugą kolumnę i zrobię z niej pasywną, ominę wzmacniacz podłączę tak jak w kolumnie bez wzmacniacza. Przecież zawsze mogę z powrotem przelutować, chyba nic nie powinno się zrąbać? Amplituner ma 2x65W a microlaby chyba 2x50W.

Nie specjalnie zam się na elektronice, czy na coś powinienem zwrócić uwagę?
  • Poziom 18  
    jedną kolumne możesz bezproblemowo podłączyć do ampitunera bez przeróbek, w drugiej z wbudowanym wzmacniaczem dorób osobne wejście pod amplituner, ewentualnie możesz dorobić przełącznik dwu biegunowy którym będziesz wybierał kolumna pasywna/aktywna, dzięki czemu nie będziesz musiał przelutowywać...
  • Poziom 9  
    jarekm27 napisał:
    jedną kolumne możesz bezproblemowo podłączyć do ampitunera bez przeróbek, w drugiej z wbudowanym wzmacniaczem dorób osobne wejście pod amplituner, ewentualnie możesz dorobić przełącznik dwu biegunowy którym będziesz wybierał kolumna pasywna/aktywna, dzięki czemu nie będziesz musiał przelutowywać...

Robiłeś już coś takiego?
    Możesz podpowiedzieć jeszcze gdzie należało by ten przełącznik dwubiegunowy umieścić i jak podłączyć?
    Taki np. może być czy jakiś inny byś polecił? http://eltronix.pl/products/3846

Tu jest trochę zdjęć ze środka solo6c
    http://translate.google.com/translate?prev=hp...auropod%2Frecord8&sl=ru&tl=pl&history_state0=
  • Pomocny post
    Poziom 18  

w ten sposób bym to zrobił, przełącznik co podałeś jest dobry, wiec jednak że ingerujesz w wewnętrzną konstrukcje, i jeśli masz gwarancję to automatycznie przepadnie, jeżeli będziesz to robił, to rób to rozważnie i przed uruchomieniem
    przeanalizuj czy wszystko jest prawidłowo połączone i sprawdź czy nie masz jakiś przypadkowych zwarć, najlepiej omomierzem...

gdzie umieścić przełącznik ?

chyba najlepiej zrobić otwór na przełącznik na tylnej ściance kolumny, w miejscu gdzie łatwo będzie sięgnąć żeby przełączyć, musisz to sobie przemyśleć, do tego trzeba będzie zrobić 2 otwory pod wejścia głośnikowe z amplitunera, oczywiście z tyłu kolumny...
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Cytat:
    Przeglądałem trochę allegro i nie widzę za bardzo kolumienek pasywnych podstawkowych w cenie microlabów solo6c (ok 350zł) podobnych gabarytów i mocy ok 50W, pomijając kilkunastoletnie poobijane używki.
    a DIY? albo zrobisz sam albo kupisz uzywane. jakosc bedzie napewno lepsza niz sprzetu kupionego nawet uzywanego

Cytat:
    Nie specjalnie zam się na elektronice, czy na coś powinienem zwrócić uwagę?
    nie. wystarczy ze odlutujesz kable wzmacniacza od zwrotnicy i odlaczysz (nie podlaczysz zasilania) wzmacniacz

Cytat:
    Taki np. może być czy jakiś inny byś polecił? http://eltronix.pl/products/3846
    dla pewnosci bym kupil cos wiekszego
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie za pomoc

Na razie daruję sobie montowanie przełącznika i dodatkowego gniazda (jeszcze kilka miesięcy gwarancji zostało).Póki co odłączyłem wzmacniacz od zwrotnicy i połączyłem ją z gniazdem które służyło jako wyjście na drugą kolumnę.
    Teraz podłączyłem sobie wszystkie źródła dźwięku pod amplituner i chyba więcej nie będę kombinował.
    Nie wiem czy to możliwe ale mam wrażenie że na wzmacniaczu z amplitunera grają jakby lepiej.
  • Poziom 39  
    mozliwe - poprostu amplituner jest lepszej jakosci niz wbudowany wzmacniacz