Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

bardzo dziwny układ ZEZ 13E+19.2E firmy EmmeEsse

ppp1980 01 Cze 2009 17:26 5888 4
  • bardzo dziwny układ ZEZ 13E+19.2E firmy EmmeEsse

Poziom 14  

Witam...

Spotkałem się w dniu dzisiejszym z bardzo dziwnym układem zez firmy EmmeEsse Italy... Uchwyt obu konwerterów jest sparowany na stałe bez możliwości regulacji. Układ rurkowy, pasujący do większości naszych anten... Na opakowaniu pisze: Astra SES 19.2E + HotBIRD 13.0E
    lecz...

uchwyt ten, instaluje się w miejsce starego uchwytu z anteny. Oba konwertery zezują!!! tzn. że, ASTRA jest ustawiona pod kontem do czołaczaszy i HotBird też!!!! Załączam mały rysunek własnej roboty...
    Aby go prawidłowo zrozumieć, trzeba wyobrazić sobie, że patrzymy na anteny z góry, tak jak by były zainstalowane gdziej na balkonie pod nami...

Niestety... po instalacji takiego ZEZa w antenie ustawionej prawidłowo na pozycję 13.0E (HotBird) ZEZy nie widziały ani HotBirda ani Astry... Sprawdziłem wszystkie możliwe konfiguracje z diseq-ami. Po kilkunastu próbach, przestawiłem antenę na ASTRĘ (19.2E) ... Tu też, wykonałem kilkanaście prób osnalezienia satelitów. NIC!!!

Postanowiłem kręcić na ślepo anteną by złapać sygnał. Oczywiście trafiłem w obie satelity. Jest ASTRA z prawego konwertera i jest HotBird z lewego (patrząc z tyłu na antenę)... Bajer zaczął się, gdy zdjąłem ZEZA by sprawdzić na jakiej aktualnie pozycji została antena. Po zainstalowaniu jednego LNB w standardowym uchwycie (LNB patrzy na wprost anteny) okazało się że:
    nie ma ani Astry, ani HotBirda ani Eutelsata z 16.0E...
    Nie ma nic!!
    Więc, co jest?? grane?? :-)

bardzo dziwny układ ZEZ 13E+19.2E firmy EmmeEsse

0 4
    Poziom 16  

Jeżeli masz zeza obustronnego to nie znaczy że uchwyt mocujący jest idealnie pomiędzy satelitami astra i hotbird. Więc później nie musisz na pojedynczym lnb złapać eutelsata.

I tak nawiasem mówiąc sam byś się domyślił dlaczego nie masz astry i hotbirda na singlu po zdjęciu zeza. Sam mówiłeś że przestawiałeś antenę wiec sam sobie odpowiedziałeś.

0
    Poziom 14  

wiem...
    lecz nie sądziłem , że tak dobrze znana marka jak EmmeEsse wymyśliła coś aż tak nie przemyślanego... Dla mnie dla ułatwienia instalacji powinno być to tak wyregulowane, że śmigamy z czaszą na 16E i po kłopocie... Uchwyt ten, powinien mieć też możliwość pozostawienia trzeciego LNB na miejscu. Były by 19.2E, 13.0E i 16.0E w jednej czaszy... No cóż... Nie Ja to planowałem, lecz mierząc dokładnie w mm oba LNB zezują jednakowo, więc środek powinien być na 16,1E... więc czemu nie ma programów z Eutelsata?

0
    Poziom 16  

A powiedz jak to mierzyłeś? I masz jakiś symbol tego zeza bo o ile wiem to emme produkuje dość ładne zezy ale nie wszystko jest idealne. Tak więc widać że musi być na którymś konwerterze przesunięcie względem drugiego.

0
    Poziom 25  

Takie uchwyty są do antenach TRIAX i pracują bardzo dobrze tylko trzeba to prawidłowo wstawić.Anteny z takim uchwytem montowałem do TV "N" i sygnał Astry i HB był 100/100.Antena TRIAX 100.

0