Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy Termet G17-20-GZ-GZ-50 nie pali swieczka ......

Andrzej Gdz 01 Cze 2009 17:45 9547 15
  • #1 01 Cze 2009 17:45
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Witam !

Posiadam piecyk gazowy TYP G17-20-GZ-GZ-50 Termet

Obajw jest taki ze nie pali sie tzw swieczka ?
    Gdy mam pokretlo piecyka wcisniete i przytrzymuje reka to swieczke sie pali , jak zwolnie pokretlo przy piecyku to swiaczka gasnie .
    Nawet jak trzymam wcisniete pokretlo piecyka i odkrecam w baterii ciepla wode to i tak piecyk nie zapala !
    Gdzie szukac przyczyny ?

2 15
  • #3 01 Cze 2009 18:44
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Czyli nawet jak przy prawidlowym ustawieniu pokretla gasnie swieczka to jest to uszkodzona termopara ?
    Bo objaw jest taki jak mam pokretlo w piecyku wcisniete owszem mozna zapalic swieczke ale tylko jak zwolnie to swieczka gasnie ?

1
  • #5 01 Cze 2009 20:00
    krisi3
    Poziom 20  

Sprawdź jeszcze Elektromagnes .

1
  • #6 01 Cze 2009 20:04
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Skierowalem koncowke termopary bardziej w plomien swieczki.
    Terma odpalila.
    Dzieki dla kolegi mirrzo W podziekowaniu dalem "pomogl".

0
  • #7 02 Cze 2009 13:45
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    Skierowalem koncowke termopary bardziej w plomien swieczki.

Nie należy tego robić!!! To może spowodować mały wybuch w komorze,i ktoś może dostać obudową,nie wspominając o pożarze!
    Jeżeli płomień nie dosięga do termopary,oznacza to że palnik świeczki ma zakurzony otwór dolotowy powietrza i płomień ciągnie w górę mając żółte końce.Czasem i dysza jak się zapcha jakiś paprochem,ale to widać że płomień jest zbyt mały.Nie należy niczego regulować,tylko wyczyścić.
    Do elektromagnesu nie zalecam zaglądać,ponieważ trzeba umieć go zahaczyć,a i tak nic tam nie widać.Łatwo uszkodzić uszczelkę!Zresztą jest w porządku.
    Proszę ustawić termoparę do pozycji jaka była i zająć się palnikiem zapalacza(świeczką)
    A tak na boku,to kiedy była konserwacja?
    Potem się dziwimy że rachunki coraz wyższe!

0
  • #8 02 Cze 2009 15:35
    krisi3
    Poziom 20  

Przecież logiczną rzeczą jest że jak ktoś się nie zna to nie będzie tam grzebał tylko serwis zawoła a tak na marginesie to z tym elektromagnesem to nie taki straszny diabeł jak go malują.

0
  • #9 02 Cze 2009 15:45
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    a tak na marginesie to z tym elektromagnesem to nie taki straszny diabeł jak go malują.

Jak się wie o co chodzi!Dla laika to trudne a w przypadku uszkodzenia trudno dostępnej uszczelki,BARDZO NIEBEZPIECZNE!!!
    Nie jednokrotnie widziałem kombinacje z wymontowaniem klapy włącznie.
    Pewne rzeczy można samemu zrobić,ale tego bym nie polecał,tym bardziej że na oko nic tam nie znajdziesz.

0
  • #10 02 Cze 2009 19:10
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Hmmm znaczy sie faktycznie zadnym orlem w tym temacie nie jestem to po pierwsze.
    Po drugie z termaparą nic szczegolnego nie robilem tylko "deczko"reka ciutek skierowalem koncowke termopary w plomien ( nic nie odkrecalem tylko troszke uzylem sily i praktycznie jest w tym samym polozeniu co byla ).

0
  • #11 02 Cze 2009 19:22
    krisi3
    Poziom 20  

Pytanie kieruję do krzysztofmatusik co masz na myśli pewne rzeczy bo ja czytając twoje sugestie posuną bym się tylko do odkurzenia podgrzewacza oczywiście będąc laikiem.A ty proponujesz cytuję,, Proszę ustawić termoparę do pozycji jaka była i zająć się palnikiem zapalacza(świeczką),,no tak elektromagnesu nie ruszaj ale palnikiem możesz się zająć to robota w sam raz dla laika Szacun.

0
  • #12 02 Cze 2009 22:42
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Andzej Gdz
    Poszukaj w spisie serwisantów Termet, bo już chyba dość "nagrzebałeś" Samo nagięcie palnika pilota "pomogło" na chwilę. Tu trzeba zrobić nieco więcej

0
  • #13 03 Cze 2009 07:44
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Nie wiem czy az tak duzo nagrzebalem jak napisales ale jak na razie terma dziala jak teraz przestanie to zawolam Serwis.

0
  • #14 03 Cze 2009 09:50
    krisi3
    Poziom 20  

Przecież on ruszył tylko termoparę a z tego co wiem to ona nie jest ustawiana co do milimetra w tym akurat podgrzewaczu tylko tak aby ją płomień nagrzewał .

0
  • #15 03 Cze 2009 20:48
    krzysztofmatusik
    Poziom 22  

Cytat:
    Jeżeli płomień nie dosięga do termopary,oznacza to że palnik świeczki ma zakurzony otwór dolotowy powietrza i płomień ciągnie w górę mając żółte końce

Więc odpowiadam...
    Wystarczy czasami mocno dmuchnąć w otwór dolotu powietrza albo sprężonym powietrzem takim w sprayu i po kłopocie.
    Człowiek pyta,więc odpowiadam.Po to jest to forum aby pomagać.Jak uważasz kol.Krisi 3 inaczej,to nie zawracaj sobie proszę głowy tym więcej.
    Masz problem z kompem,czy budową sieci,czy nawigacją,zawsze wchodzisz na jakieś forum i tam znajdujesz odpowiedź,prawda?To powiedz jak byś się czuł gdyby ktoś z serwisu powiedział Ci ...zgłoś się do serwisu albo do najbliższego ....Rozumiesz co mam na myśli?!
    Jeżeli ktoś jest manualny i widzę co pisze,to dlaczego mu nie pomóc?!
    Zawsze może zgłosić się do serwisu lub p.Kazia naprawiacza.Ale w życiu czasami chwilowo brakuje kasy,a myć się trzeba.Jeśli to drobnostka,a świeczka potrafi się zapchać kurzem nawet po 2 miesiącach,a przegląd jest co 12 miesięcy,to o czym mowa?

0
  • #16 04 Cze 2009 12:59
    krisi3
    Poziom 20  

Nie oto chodzi tylko kiedy temat został rzucony na forum to po prostu za późno się wstrzeliłem i napisałem o tym elektromagnesie i dam sobie łeb obciąć że jak by usterką nie okazała się termopara to następnym namiarem który by dostał było by sprawdź elektromagnes.Człowiek pyta,więc odpowiadam.Po to jest to forum aby pomagać próbowałem przecież pomóc i tyle w tym temacie .Szacun.

0
  Szukaj w 5mln produktów