Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

W霩ek wid這wy still R70-16 rusza gwa速ownie do przodu

grzyb85 01 Cze 2009 18:32 9231 5
  • #1 01 Cze 2009 18:32
    grzyb85
    Poziom 9  

Witam.Koledzy mam problem z w霩kiem R70-16 jest to starszy model. W陰cznik kierunku jazdy ma przy kierownicy. Nie ma 瘸dnego wy鈍ietlacza tylko licznik od motogodzina . Problem polega na tym, 瞠 je瞠li prze陰czam r帷zk od kierunku jazdy i chc jecha do ty逝 to dodaj delikatnie gazu i p造nnie jedzie do ty逝, natomiast gdy prze陰cz r帷zk i chc jecha do przodu, musz da du穎 gazu (wciskam peda do po這wy) i wid豉k rusza gwa速ownie, a zrywa ko這. Utrudnia to bardzo prac. Nie potrafi go wyczu kiedy ruszy. Co to mo瞠 by za problem ? Dodam, 瞠 jest czasami tak jak go rano odpal to musi chodzi chwil, bo gdy go zapale i chce ruszy od razu, to nie reaguje. Odczekam chwile i wtedy rusza. Pomocy.

2 5
  • #2 08 Pa 2009 08:04
    adamfdnb
    Poziom 9  

witam, podobne objawy wyst瘼uj w w霩kach wid這wych przy problemach ze skrzyni bieg闚. W tym przypadku prawdopodobnie s zu篡te tarczki jazdy w prz鏚.
    Model w霩ka Still R70-16 przypuszczam, 瞠 ma automatyczn skrzyni i nap璠 hydrokinetyczny a nie jak p騧niejsze modele uk豉d nap璠owy hybrydowy.

Serwis w霩k闚 wid這wych

-2
  • #3 20 Lis 2009 22:21
    romanuss
    Poziom 10  

Witam.
    W霩ek ma nap璠 hybrydowy, a o nap璠owa ma silnik elektryczny (silnik spalinowy obci捫ony jest generatorem pr康u). Mam do鈍iadczenie w tych w霩kach, i stawiam na:
    1) zwarcie przewodu wzbudzenia generatora do masy
    2) uszkodzon p造t mocy (tam gdzie przymocowane s przewody wzbudzenia od silnika jazdy i generatora 6mm2)
    Co do 2) to p造t sprawdz i naprawi.
    Powodzenia!

3
  • #4 14 Sie 2010 12:52
    audis3
    Poziom 2  

Witam.Mam podobny problem z w霩kiem Still R 70 16 diesel z 1991 roku .W霩ek od samego pocz徠ku zakupu przyspiesza nier闚nomiernie tzn obroty silnika podnosz si r闚nomiernie jednak w霩ek przy酥iesza z pocz徠ku dodania gazu powoli po czym przyspiesza gwa速ownie.Nast瘼nym problemem od paru miesi璚y jest 瞠 hamuje bardzo ostro.Na pokr皻le mo積a to ustawi jednak dalej hamuje za mocno.

2
  • #5 12 Kwi 2013 14:37
    Jarek79kk
    Poziom 11  

Witam, temat jak widac stary ale ja rowniez mam podobny problem, a mianowicie wozek Still R 70-16 z 99r, diesel, odpala i pracuje bardzo ladnie ale tylko wtedy kiedy jest zimny, jak tylko sie nagrzeje (chwile popracuje, rozladunek 2-3-4 palet) to zaczynaja sie problemy z gazem, a dokladniej, nie reaguje na wciskanie gazu, wciskajac go wieloktornie (kilkanascie razy) objaw jest taki ze nagle pojawia sie reakcja wozek ruszy, ktora zaraz znowu znika. Objaw jest taki sam w kazdej pozycji polozenia manetki kierunku jazdy, przyd, tyl, lub "luz".

Czy powodem moga byc bardzo slabe akumulatory?

Zawsze uruchamiam go uzywajac przewodow rozruchowych bo inaczej ledwo raz zakreci.

4
  • #6 22 Cze 2014 21:36
    nero2589
    Poziom 1  

romanuss Witam. Posiadam w霩ek widlowy still R70-25. W霩ek oko這 godziny pracuje dobrze po czym nie hamuje silnikiem po puszczeniu peda逝 gazu a w ko鎍u przestaje je寮zi. Gdy ostygnie wszystko zaczyna si od pocz徠ku. Czy mo瞠 kto mi pom鏂? Z g鏎y dzi瘯i :)

3