Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znakomity Programowany Zegar na TMS 1122 + opis + PCB.

yego666 13 Maj 2004 01:22 6720 13
  • Moze komus sie przyda
    W czasopismie Elektronika, wydawanym dawno temu na polibudzie wroclawskiej, nr 5/6 1984 znalazlem caly art. Pana Leszka Lawery dotyczacy programowanego zegara na tms1122. Jak dotad nie pojawilo sie nic nawet zblizonego funkcjonalnie do tego rozwiazania. ponizej zalaczam scan opisu wraz ze scanem rzeczywistej plytki drukowanej, ktora kiedys kupilem razem z reszta elementow zegara z czasopismem funkschau. Jakosc moze nie jest idealna, ale kiedys tak wlasnie wygladal druk w czasopismach uczelnianych.

Pozdrawiam, Y E G O
    Załączniki:

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    yego666
    Specjalista PLD
    Specjalizuje się w: embedded programmable logic design
    yego666 napisał 1624 postów o ocenie 159, pomógł 163 razy. Jest z nami od 2004 roku.
    kompas
    Poziom 12  
    No pięknie, tylko gdzie teraz zdobyć TMS 1122?
    janusz406
    Poziom 12  
    niezły projekt ale co z tym tsm czy ktoś wie gdzie można dostać tego tsm1122
    yego666
    Specjalista PLD
    Wlasnie sprawdzam czy moje zrodelko wyschlo czy nie. za jakies 10 dni powinienem wiedziec czy bede mogl zaoferowac te kostki chetnym kolegom na forum. Zatem... cierpliwosci prosze.
    emeryt
    Poziom 21  
    TMS 1122 był bardzo popularny w latach 80-tych. Posiada(ł) cztery wyjścia i był programowany w trybie tygodniowym, kompletny sterownik do wyswietlacza LED. W tamtych czasach "sklepałem" parę takich zegarów w wersji "do wiezy". Śmiem podejżewać, że układ - jak mówia anglicy - jest "obsolete" i chyba nie jest juz osiągalny. Zresztą w dobie powszechnego dostepu do mikrokontrolerów zasymulowanie TMS-a za pomocą jakiegokolwiek procka jest niezbyt skomplikowane. Opis realizacji był tez zreszta opublikowany w takim czasopiśmie AUDIO-VIDEO (czy ktos jeszcze pamieta ze było coś takiego ?).
    slaslu89
    Poziom 13  
    Yego666 wielkie dzięki za ten schemat potrzebny mi był do naprawy zagaru
    plochanoha
    Poziom 2  
    Ja mam 2 sztuki TMS1122 a niemam schema ani PCB . Szukam schema i kdo ma PCB. Jeslti je kdo chce koupit tak vymenim za PCB+schema+viadomosti. Ja nie jest sem polak. Piszte prosze po polski or english, czech, slovak. Dekuji
    plochanoha
    Poziom 2  
    kompas napisał:
    No pięknie, tylko gdzie teraz zdobyć TMS 1122?

JA MAM 2 SZTUKI TMS1122 NO NIET SCHERMAT NIET PCB.
    I HAVE 2 PIECES TMS1122 AND I WANT TO BUILT UP "ZEGAR" AND I AM
    JA ROZUMIEM PO POLSKI NO NEPISEM

LOOKING POR PCB AND FOR SCHEMATIC DIAGRAM AND I CAN EXCHANGE 1 PIECE (NEVERUSED) FOR ANOTHER MATERIAL. DO YOU HAVE SCHEMA CAN YOU SEND IT BY E-MAIL? BEST REGARDS PETR

UPOMNIENIE-zapoznaj sie z Regulaminem Forum-pisanie postów
    PICIA
    ImPuLs
    Poziom 23  
    Ten z AUDIO-VIDEO mam złożony i działający lecz nie używany.
    Brak jest tylko układów MOC3020.
    Płyta główna wykonana fotochemicznie (bez maski lut.).
    Wykonanie klawiatury i wyświetlaczy może nie jest zbyt piękne ale w tamtych latach tylko tak umiałem.
    Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę się go pozbyć.

Nie wiem tylko ile za to można wziąć.

Pozdrawiam
    _ImPuLs_
    Bredka
    Poziom 2  
    IMPULS, czy mógłbym Cię prosić o schemat z wykorzystaniem MOC 3020, mam uruchomionego TMS-sa, mam MOC, a nie mam pojęcia jak je podłączyć..... mail Bredka(malpa)interia.pl z góry dzięki....
    ImPuLs
    Poziom 23  
    podeślę Ci schemat na 100%, tylko już nie dzisiaj. Z racji świąt nie chcę rozrzucać tego co na kilka dni ładnie poukładałem ;)
    Zaraz po świętach będziesz miał to na PW.

Pozdrawiam

Życzę Wesołych Świąt Wielkancnych i Mokrego Dyngusa.
    Tim2
    Poziom 14  
    A nie ma może jakiegoś zamiennika TMS 1122 ??
    Bo ja też szukam TMS 1122, czy je jeszcze gdzieś sprzedają ??
    przemek_ch
    Poziom 1  
    Witam
    Krótki opis do układu TMS-1122 był zamieszczony w czasopismie Hi-Fi Audio Video nr 3/87. Był to projekt zegara-programatora do mini wieży. Korzystałem z niego do konstruowania tych programatorów, z których jeden po pewnych modyfikacjach do moich potrzeb działa do dzisiaj :D
    Gazeta przeszła przez te lata wiele ale wciąż coś widać. Załączam zdjęcie okładki dla przypomnienia. Pozatym na necie udało się zdobic darmowy opis blizniaka TMS-1121