Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon IP4500-[wymiana]reset chipów

01 Cze 2009 20:04 8583 1
  • Poziom 12  
    Drukarka Canon IP4500-[wymiana]reset chipów.

Ze względu,że nie mam rsetera do chipów,musze zrobić to "ręcznie" (o ile się da).
    Według opisu usera z innego forum:
    Cytat:
    1. Odłącz zasilanie.
    2. Przytrzymaj przycisk on/off i podłącz zasilanie. Trzymaj przycisk on/off wcisniety.
    3. Zielona dioda w przycisku zacznie sie stale swiecic. Trzymaj przycisk on/off wcisniety.
    4. Nacisnij i pusc przycisk Stop/Reset.
    5. Mozesz puscic przycisk on/off.

Zielona dioda zgasnie i zaswieci sie zolta dioda alarmu. Teraz mozna uruchomic MPTOOL i resetowanie chipow dziala.

Jestem w punkcie 5,pali sie żółta dioda serwisowa i nagle zaczyna sie automatyczne poszukiwanie sterowników do drukarki.
    Prosi o płyte z sterownikami ale nie potrafi tam ich znależć.
    Odpaliłem mptools ale w tym momencie ten program, nie widzi drukarki....
    Po odłaczeniu i właczeniu drukarki do sieci działa bez problemu.

Wiem,że to inny model drukarki ale chciałem spróbować bo tylko to mi pozostaje.
    Główny problem to ta "widoczność" drukarki w trybie serwisowym ,a raczej jej brak.
    Proszę o pomoc :(

• Poziom 34  
    Ta kombinacja klawiszy zupełnie jest nie od tego modelu. Tutaj by wejść w tryb serwisowy należy przy wyłączonej drukarce w wcisnąć guzik ""resum"" i wcisnąć guzik "power". Trzymając guzik "power" puszczamy ""resum"" i wciskamy dwa razy guzik ""resum"", a teraz puszczamy guzik power. Jak drukarka przestanie migać w tedy jest w trybie serwisowym.

Z tego co się orientuje to chyba raczej niema Mptool do tych modeli.