Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z gazem skoda fabia 1.4

goku22 01 Jun 2009 22:26 4767 5
    goku22
    Level 10  
    Witam.
    Skoda fabia 1.4 mpi.
    Mam następujący problem z moim denerwującym autkiem.Gdy jest zimno, temperatura poniżej 5 stopni C samochód jeździ dobrze, cała zima niezawodny, nawet teraz w nocy gdy chłodniej nie ma problemów. Jednak teraz gdy zrobiło się cieplej, strasznie szarpie, zwłaszcza poniżej 2000 obrotów. Problem dotyczy gazu, na benzynie ok. kalibracja nie przynosi efektu, szpecy już mam dość, za każdym razem proponują kalibrację, oczywiście nie pomaga, sprawdzają resztę i nie wiedzą żadnych problemów, oczywiście inkasują kaskę, ale nic nie znajdują, masakra. Instalacja GPGA instal gaz, wtryskiwacze też jakiejś podwórkowej roboty, skoda fabia 1,4mpi. Ma ktoś jakieś pomysły co może być problemem?? Coś w instalacji lpg czy może w samochodzie?? Z góry dziękuję za pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    dariusz105
    Level 26  
    Takie szarpanie moze byc objawem problemow z wysokim napieciem. Na probe zmniejsz przerwe o 0.2-0.3 mm.
    goku22
    Level 10  
    Witam.
    A można prosić o dokładniejsze wytłumaczenie, da się to zrobić bez wizyty u mechanika? Może głupie pytanie, ale czy chodzi o przerwę na świecach??Wcześniej nie dodałem iż instalacja jest jedną z pierwszych sekwencji.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Lukaszd_1985
    Level 12  
    goku22 wrote:

A można prosić o dokładniejsze wytłumaczenie, da się to zrobić bez wizyty u mechanika? Może głupie pytanie, ale czy chodzi o przerwę na świecach??Wcześniej nie dodałem iż instalacja jest jedną z pierwszych
    Pozdrawiam

Tak koledze chyba chodzi o przerwę między elektrodami świec.
    Gaz jest mniej kaloryczny, a więc jest potrzeba lepsza iskra.

Bez wizyty u mechanika możesz sprawdzić przewody WN. Uruchom silnik w jakimś ciemnym miejscu i obserwuj czy nie mają przebicia.
    Możesz także spróbować podmienić świece.
    dariusz105
    Level 26  
    Dokladnie chodzi o przerwe na swiecach. Sprawdz przewody i cewke. Takie objawy moga byc powodem rozkalibrowania wtryskiwaczy.
    goku22
    Level 10  
    Problem odeszedł gdy założyłem inną instalację:) Lippppa straszna ta GPGA install gaz, mijać ich z daleka....