Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zanikające wspomaganie- VW Touran 2.0 tdi AZV

vw.touran.tdi 01 Jun 2009 22:45 5694 5
 • #1
  vw.touran.tdi
  Level 2  
  Tak, jak w temacie.
  Od pewnego czasu dręczy mnie zanikające wspomaganie układu kierowniczego. Należałoby tu wspomnieć, że problemy zaczęły się od pęknięcia katalizatora, który umiejscowiony jest nad silnikiem wspomagania. Gorące spaliny potopiły przewody zasilające i sterujące.
  ( tu drobna wskazówka dla osób, które pierwszy raz los doświadcza czerwoną kierownicą na desce ;-). Trzy warsztaty znamienitych elektryków i każdy wymieniał przepalający się bezpiecznik. W końcu problem zdiagnozowałem sam zaglądając pod auto. Polutowałem przewody, zabezpieczyłem je przed wilgocią ( bardzo ważne, aby zrobić dobrą izolację) inaczej czeka nas wymiana całej wiązki. Jak ktoś będzie miał szczęście to na allegro 160zł. Inaczej w ASO 2 tygodnie czekania na wiązkę i 370zł .

  Mam pytanie do kolegów z doświadczeniem, jeżeli mam pewność, że wiązka jest dobrze polutowana, a mimo tego wspomagania raz nie ma, a raz jest, to w czym rzecz?  Prosty przykład samochód zimny wspomagania nie ma. Po przejechaniu dystansu ok 20km, gdy silnik jest porządnie rozgrzany wyłączę na chwile silnik i ponownie go odpalę z dodaniem gazu wspomaganie powraca jak ręką odjął. Samochód trochę odstoi i już go niema-wspomagania. Niestety ta sztuczka nie działa na zimnym silniku :-(

  Po podłączeniu do kompa , prosi o nastawy. Innych błędów nie ma.

  Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
  Z góry dziękuję za wskazówki

  Temat przeniosłem. Bardzo proszę zapoznać się z ogłoszeniami w działach, jak nakazuje p. 14 Regulaminu Forum. [MS]
 • #2
  Spacewalker
  Level 33  
  A co na to Dr VAG ? A co ze sterownikami? kabel bezpośrednio do kontrolki na zegarach nie idzie, to nie auto 20 letnie. Diagnostyke zrób na pocżatek i zmień mechaników na takich co mają interfejsy diagnostyczne ale umieją ich uzywać.
 • #3
  vw.touran.tdi
  Level 2  
  Tak , jak wspomniałem po podłączeniu do Vag-a nastawy zostały wprowadzone, innych błędów nie ma. Właściwie to żadnych.

  Wczoraj po godzinnej jeździe w korkach, po wyłączeniu i natychmiastowym włączeniu silnika wspomaganie powróciło.
  Natomiast jak samochód postał godzinę to znowu wspomagania nie było.
 • #4
  Spacewalker
  Level 33  
  To dziwne ze nie ma błędów, przeciez tam jest elektroniczne wspomaganie. Błąd to nawet będzie po odłączeniu zarówki na włączonym silniku i podłączeniu jej na nowo. Co wg Ciebie oznacza NASTAWY PODSTAWOWE? Daj lepiej screnn z tego co chcesz zrobic.
 • #5
  dimitriew
  Level 15  
  Tak komputer nie wyłapie błędów jeżeli mieszczą się parametry w granicach dopuszczalnych. Wieczorem lukne e ESI Tronic na układ i podeśle jakieś info
 • #6
  Jacek79
  Level 37  
  chyba pompa siada od tego zwarcia