Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Brawa 1,9 JTD (105 KM)

eljot22 01 Cze 2009 23:54 3209 6
  • #1 01 Cze 2009 23:54
    eljot22
    Poziom 9  

Interesuja mnie wszelkie opinie na temat tego silnika. Mam na oku sympatycznego Fiata Brawa z tym silnikiem autko jest z 99r. przyjechalo z niemiec i "podobno" ma 170tys. przebiegu. Coraz czesciej te nowoczesne silniki sie psuja a naprawa turbiny czy wtryskow to spory wydatek:cry: Przypuszczam ze gdybym zapytal o silnik Audi lub VW uslyszalbym "kupuj w ciemno" ale to jest Fiat i prosze o obiektywne opinie.

0 6
  • #2 02 Cze 2009 00:00
    bodzio012
    Poziom 32  

Mam alfę 156 z JTD 115KM i jestem bardzo zadowolony, nic się nie dzieje, na dodatek lubię od czasu do czasu "przycisnąć", dość oszczędny silnik

0
  • #3 02 Cze 2009 12:09
    eljot22
    Poziom 9  

Kiedys mowiono ze Diesel po 200tys. dopiero sie dotarl a te nowe zaczynaja sie psuc... Moze jakis mechanik podzieli sie swoimi spostrzezeniami?

0
  • #4 11 Cze 2009 00:21
    cuba1313
    Poziom 16  

Mieszkam w mieście 250 000 mieszkańców. Miałem podobny motor do sprzedania handlarzowi części i powiedział, że nie skupuje bo ma kilka sztuk już na stanie, które się nie chcą sprzedawać - czemu? bo są dobre

0
  • #5 19 Cze 2009 19:19
    Piotre255
    Poziom 17  

Osobiście nie posiadat takiego auta ale kolega ma dokładnie z tym samym silnikiem i jest bardzo zadowolony.. tyle że on ma jakieś 105 tys przebiegu, stan silnika jest idealny przy takim przebiegu z tym że miał niedawno regenerowana turbinę.. jechałem tym to "kopyto " naprawde ma niezłe.. O ile ten "twój" ma 170 tys to jeszcze nie powinno byc źle..

0
  • #6 08 Wrz 2009 22:04
    koSs_33
    Poziom 9  

Mam w rodzinie taki samochód (po chiptuningu ^^, wersja najbogatsza, z Francji), jeździ się wspaniale, silnik bezawaryjny. Blacha rdzewieje TYLKO tam gdzie uszkodzony był lakier - niech go oglądnie mechanik/lakiernik.
    Polecam!

0
  • #7 08 Wrz 2009 23:35
    wojtmal1
    Poziom 9  

moge cos powiedziec o tym silniku:mam maree 1.9 jtd z tego samego roku:
    samochod kupilem z przebiegiem 200 tys.
    od 2 wlasciciela z pelna dokumetacja, z tego co z niej wynika poza wymiana czujnikow. nic powaznego nie mial naprawiane.
    byl tuningowany do 125 km. wiec moze dlatego musialem sprzeglo wymienic.240tys bo slizgalo.
    przez 60tys nic mi nie siadlo(2 lata) nic nie wymienialem bo smigal jak rakieta ale ostatnio padl mi czujnik polozenia walu 100zl. i wczesniej przepl powietrza ale tego nie wymienialem... wyjolem tylko wtyczke z czujnika i tak juz z rok smigam- nie ma zadnej roznicy, moze stracil z5 km.
    minus to paskudne umiejscowienie alternatora. (droga wymiana, ale u mnie narazie nic mu nie dolega)
    silniczek pracuje cichutko i pieknie gwizda przy ok 2000tys obr.... miodzio.
    jest tez dynamiczny i plynnie pracuje.
    jak czasem poslucham vw z takich rocznikow to klekoca ze szok.
    fiat ... ja wiem mi sie podoba. tez kiedys gadalem zefiat to grat...ale mialem 126
    te silniczki prawdopodobnie pracuja tak samo dobrze jak audi ..jesli ktos o nie tylko dba... przebieg mojego to 270tys... i nigdy mnie w polu nie zostawil a robie trasy po 1500km w jednym kawalku 120-150km/h
    alewiesz... moze mialem szczescie.... ze taka sztyka mi wpadla.:?:
    ale raczej z tego co wiem to naten silniku raczej mozna polegac.
    ja polecam.
    pozdro

0