Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta DVD-RAM niemożliwa do odtworzenia w odtwarzaczu dvd

02 Cze 2009 00:09 2822 5
  • Poziom 17  
    Witam.
    Jeżeli wybrałem zły dział, to bardzo przepraszam, ale ten wydaje mi się najbardziej odpowiedni.
    Mój problem polega na tym, że nie mogę odtworzyć na żadnym popularnym odtwarzaczu DVD oraz napędzie DVD w komputerze płyty DVD nagranej na nagrywarce (z dyskiem twardym) Samsung dvd-hr700, która nagrywa w formacie DVD-RAM. Czy ktoś zna sposób jak mogę rozwiązać ten problem?
  • Poziom 20  
    Jak wyżej. Format DVD-RAM obsługują niektóre nagrywarki.
    r.
  • Poziom 17  
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem.
    Dziwi mnie fakt, że nagrywarka nagrywa na zwykłych płytach DVD-R, a inne napędy nie potrafią już jej odtworzyć (nie obsługują płyt dvd-ram, a przecież to płyta dvd-r). Czy jest możliwa jakaś przeróbka tej nagrywarki? Np. wgranie innego oprogramowania?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    michalmiko napisał:
    Dziwi mnie fakt, że nagrywarka nagrywa na zwykłych płytach DVD-R, a inne napędy nie potrafią już jej odtworzyć (nie obsługują płyt dvd-ram, a przecież to płyta dvd-r).

Płyty DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW, DVD-RAM - to zupełnie inne nośniki. Najnowsze nagrywarki zwykle czytają i zapisują wszystko, starsze - różnie. Zapis DVD-RAM wymaga specjalnej płyty. Ten format, jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest dla nagrywarek, a nie odtwarzaczy. Jest on mało popularny i lansowany tylko przez Panasonic'a.
    Prawdopodobnie zapisujesz na płycie DVD-R (a nie DVD-RAM) i nie finalizujesz tej płyty, dlatego inne odtwarzacze jej nie widzą. Format DVD-R jest niekompatybilny przed finalizacją nagrania.

michalmiko napisał:
    Czy jest możliwa jakaś przeróbka tej nagrywarki? Np. wgranie innego oprogramowania?

Mało prawdopodobne.
    r.
  • Poziom 17  
    Ropi jesteś wielki!!!!!!!
    Wszystkie nagrane przeze mnie dyski wymagały sfinalizowania o czym nie wiedziałem. Myślałem, że wystarczy nagrać dysk i już będzie ok, a jak się okazuje tak nie było. Zobaczyłem szybciutko do instrukcji obsługi i znalazłem jak należy sfinalizować dysk. Jak się okazuje moja nagrywarka nie jest taka zła i już mogę odtwarzać nagrane płyty na większości odtwarzaczy DVD.
    Jeszcze raz serdecznie dziękuję i oznajmiam iż problem został rozwiązany. Jestem niezmiernie szczęśliwy :D.

Moderowany przez arko100:

Proszę używać przycisku "zamknij temat" (symbol kłódki)