Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary P910i .... uszkodzony LCD, wgranie softu

biker1977 02 Cze 2009 12:21 1622 4
  • #1 02 Cze 2009 12:21
    biker1977
    Poziom 9  

witam
    forum czytam od dawna, ale nic praktycznie nie pisze bo sie nie znam. teraz mam problem i prosze o pomoc. mianowicie mam SE P910i (2szt) i z obydwoma mam problemy. opisze po kolei:
    telefon pierwszy:
    po zalaniu przestal dzialac ekran dotykowy, kupilem warstwe dotykowa, zanioslem do serwisu (chyba 10 bo nikt nie chcial przyjac mnie z moim elementem, a za swoje krzyczeli po 250pln za wymiane) warstwa dotykowa zostala wymieniona ale okazalo sie ze dodatkowo jest przerwana tasma laczaca wyswietlacz z plyta (nie wiem czy ja ja przerwalem jak rozkrecalem telefon czy serwisant, niewazne). pytanie brzmi czy da sie wymienic sama tasme (ewentualnie naprawic, zerwana jest ok. 1mm od brzegu) czy musze wymienic caly wyswietlacz z tasma? dodam ze po odebraniu z serwisu i probie uzywania ekranu dotykowego, w pewnych momentach jak dobrze ustawilem palcami tasme, to caly ekran bez problemu dzialal.
    telefon drugi:
    poniewaz chwilowo nie chce innego telefonu, kupilem drugi telefon i mam kolejny problem. poprzednik kupil go w erze, po jakims czasie zdjal simlocka i niby wszystko OK. Uzywam telefon 2 dzien i 2 razy mi sie zawiesil. chcialem zaktualizowac soft (wgrany jest CXC162042 R4B002) do najnowszego i niespodzianka - strona SE nie oferuje juz aktualizacji oprogramowania (kiedys robilem programem SEUS). Pytanie brzmi - czy mozna jakos samemu (nie posiadam kabli serwisowych) za pomocą kompa i netu zaktualizowac oprogramowanie do najnowszego? dodam ze chcialbym oprogramowanie nie "brandowane" - ostatni czysty soft do tego modelu.
    Bede wdzieczny za wszystkie sugestie i porady.

BTW.
    jezeli ktos potrzebowalby porady z zakresu zwiazanego z meblami to prosze pisac, kazdemu pomoge i doradze, niewazne jakie meble. najlepiej mail: piotr_meble(malpa)op.pl (nie bede sie reklamowal co robie bo to nie to miejsce, porady sa bezplatne dla uzytkownikow tego forum, nie mam jak sie inaczej odwdzieczyc za ewentualna pomoc :D )

Popraw temat !! Artech
    zmienilem opis, mam nadzieje ze juz jest dobrze

0 4
  • #2 03 Cze 2009 07:53
    Chris_W
    Poziom 37  

Nie da się wymienić samej taśmy od lcd bo ona jest klejona bezpośredno do szkła i zalana żywicą. Jeśli masz tak że czasem załączy lcd to możesz spróbować drucikiem połaczyć przerwane obwody. Wstaw zdjęcie tego naderwania.

BTW spełnij prośbę moderatora (usuń słowo 'pomoc' z tematu - lepiej sprecyzuj tekst w temacie)

0
  • #3 03 Cze 2009 17:20
    biker1977
    Poziom 9  

załączam zdjęcie, nie za bardzo widać, pęknięcie jest z dwóch stron, mniej więcej na 1-2mm
    Stary P910i .... uszkodzony LCD, wgranie softu

0
  • #4 03 Cze 2009 18:49
    Chris_W
    Poziom 37  

Chyba nie ma szans tego 'połatać'. Niech się ktoś wypowie co ma pod ręką taki lcd i jak tam ścieżki w taśmie przebiegają.

0
  • #5 04 Cze 2009 15:41
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów