Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lodówka Indesit BA33 PI zamraża produkty w chłodziarce

Arek.gl 02 Jun 2009 13:07 4428 4
 • #1
  Arek.gl
  Level 11  
  Witam
  mam 4 letnią chłodziarko zamrażarkę indesit BA 33 jedno sprężarkową z zaworem elektromagnetycznym i ze sterowaniem elektronicznym, która samoczynnie się nie wyłącza. Gdy w chłodziarce temperatura spada poniżej zera, a ona ciągle pracuje muszę wyłączać ją z prądu, po ponownym włączeniu zasilania startuje prawidłowo po 8 minutach, dodam jeszcze, że szron na tylnej ścianie jest równomierny na całej powierzchni - tak samo jak w nowej.
  Proszę o sugestię co może być powodem takiego zachowania, sterownik czy czujniki.
 • #2
  grzegorzhel1
  Level 16  
  Witam czy zamrażarka pracuje prawidłowo , jeżeli tak to może być uszkodzony któryś z czujników ntc , po zdjęciu modułu patrząc z lewej strony z przodu 1i2 łacznik sonda powietrza chłodziarki ,3i4 sonda powietrza w zamrażarce ,5i6 sonda parownika chłodziarki , sondy w tem pokojowej powinny miec około 3-3.2 k ohma możesz to sprawdzic na początek . Pozdrawiam .
 • #3
  Arek.gl
  Level 11  
  witam, sprawdziłem czujniki i widzę że jest problem z czujnikiem parownika chłodziarki ma nieskończenie dużą rezystancję, jest jakiś sposób żeby go wymienić ?
 • Helpful post
  #4
  grzegorzhel1
  Level 16  
  Witam można wymienić patrząc z tyłu chłodziarki na wysokosci drugiego żebra skraplacza z lewej strony wytnij okienko w izolacji 10na10 tam powinieneś go znalesc , lub spróbuj wlutować na płytce rezystor 3-3.2 k w mjejsce gdzie wchodzi ntc ,tylko zrób przerwę w obwodzie uszkodzonego ntc np przecinając scieżkę najprostsza sprawa możesz spróbować . Pozdrawiam .
 • #5
  Arek.gl
  Level 11  
  witam, wracając do tematu chciałbym dodać że udało się namierzyć czujnik NTC, po jego wymianie sprzęt działa prawidłowo już prawie dwa lata.