Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryczne szyby mały problem z podłączeniem

j3drus 02 Jun 2009 15:49 1491 5
    j3drus
    Level 10  
    Witam, założyłem do swojego Trabanta uniwersalne podnośniki z allegro+przełączniki od mazdy. Teraz do rzeczy; cała instalacja jest podłączona jak na schemacie(przepraszam za jakość schematu ale jakoś nie umiem i tworzyć) Problem polega na tym że robi się zwarcie kiedy chcę podnieść albo opuścić prawą szybę przełącznikiem od strony kierowcy. Po prostu prąd który idzie od lewego przełącznika do prawego siłownika wędruje do prawego przełącznika i analogicznie od prawego przełącznika prąd idący do siłownika prawego wędruje do lewego przełącznika. Może ktoś wyjaśnić jak to podłączyć aby nie było żadnych zwarć? byłbym bardzo wdzięczny. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dbedfd21ec711230.html
    macieja
    Level 25  
    Witam.
    Przełączniki P-L łączysz równolegle.
    DaroMc
    Level 15  
    szeregowo....
    mianowicie z przełącznika po stronie kierowcy zamiast do silnika ciągniesz kable do przełącznika po prawej stronie i łączysz je w miejsce gdzie wchodzą oba kable plusowe.(lepiej zmienić biegunowość bo masz plus cały czas na silniku) .

jeśli masz uniwersalne wyłączniki to kable do wyłącznika po prawej stronie mają być podłączone do pinów:

O--O--O--O--O

silnik --z lewego przełącznika--plus--z lewego przełącznika--silnik
    natomiast po lewej:
    do prawego przełącznika-masa-plus-masa-do prawego przełącznika
    j3drus
    Level 10  
    DaroMc połączyłem szeregowo wyjścia przełączników (pod silniki). Teraz przełącznikiem od strony kierowcy mogę opuścić prawą szybę, a prawym przełącznikiem mogę ją podnieść :cry: i odwrotnie zależy jak podłącze biegunowość. Tak czy owak nie mogę jednym przyciskiem podnieść i opuścić szyby. PS. przełączniki mam od Mazdy 626, więc raczej nie są jakoś specjalnie uniwersalne.
  • Helpful post
    DaroMc
    Level 15  
    Nie wiem jakie są tam wyjścia.. miernik w rękę i trzeba zobaczyć który pin jest do czego. ma być podpięte w ten sposób:
    Elektryczne szyby mały problem z podłączeniem
    trochę sie pobawiłem w paint - cie

będzie działać
    j3drus
    Level 10  
    Działa :D przełączyłem prawy przełącznik jak na schemacie. Wielkie dzięki za pomoc DaroMc