Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o rozpoznanie elementu wykonawczego sterownika kotła

02 Cze 2009 16:07 2032 9
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Elementy Elektroniczne
  • Poziom 11  
    Popoludniu moderator wywalil ten wlasnie post z tego wlasnie dzialu do kosza :cry:
  • Specjalista - systemy grzewcze
    To chyba jakiś moduł automatyki GECO. Nie wiem jaki bo nie widzę symbolu który zwykle jest naniesiony na czole modułu.
    Odpisz nr fabryczny kotła i zadzwoń do serwisu HEF. Tam powinni Ci powiedzieć w jaki typ sterownika i w jakie moduły wyposażony fabrycznie był ten kocioł/automatyka.
  • Poziom 23  
    Fakt, bez symboli i oznaczeń dobór automatu zapłonowego jest niemożliwy. Wygląda podobnie jak Dungs DGAI automat palnikowy gazowy do zapalania i nadzoru palników gazowych nadmuchowych i atmosferycznych. Ostatnia deska ratunku, to dokumentacja techniczna producenta.
    systemgaz napisał:
    Wygląda podobnie jak Dungs DGAI automat palnikowy gazowy do zapalania i nadzoru palników gazowych nadmuchowych i atmosferycznych

? Klient mówił o sterowniku w kotle węglowym HEF ! ! !

systemgaz napisał:
    Fakt, bez symboli i oznaczeń dobór automatu zapłonowego jest niemożliwy.

To na pewno nie jest automat zapłonowy !
  • Poziom 11  
    To jest tylko trafo, 5 przekaznikow i 1 scalak ktory to wlacza w srodku.

Glownie chodzi mi o to czy sa takie gotowe moduly wykonawcze czy musze to kupowac za 200 zl od producenta co wg mnie jest dosc wysoka cena.

Przekazniki wlaczaja pompy, podajnik, nawiwe kotla weglowego....
  • Poziom 23  
    Piszę właśnie, że wygląda PODOBNIE jak automat zapłonowy. Bez dokumentacji producenta lub oznaczeń z obudowy AUTOMATU nie można niczego ustalić
    osd napisał:
    Glownie chodzi mi o to czy sa takie gotowe moduly wykonawcze czy musze to kupowac za 200 zl od producenta co wg mnie jest dosc wysoka cena.

Są gotowe - u producenta właśnie. Czy drogo ? Nie wydaje mi się. Rozbierz to co się spaliło, odczytaj symbole każdego urządzenia elektronicznego, zajedź, podzwoń, kup, wytraw płytkę, weź lutownicę, polutuj dokładnie wszystko. No i gotowe ! Powodzenia :) Będzie taniej ?
  • Poziom 11  
    wawrzeczko_t napisał:
    osd napisał:

Są gotowe - u producenta właśnie. Czy drogo ? Nie wydaje mi się. Rozbierz to co się spaliło, odczytaj symbole każdego urządzenia elektronicznego, zajedź, podzwoń, kup, wytraw płytkę, weź lutownicę, polutuj dokładnie wszystko. No i gotowe ! Powodzenia :) Będzie taniej ?

Przy zamowieniu z tme bez obudowy i plytki wychodzi sporo ponizej 100 zlotych.

Wkoncu tak jak mowilem, jest male trafo tylko pod zasilenie cewek przekaznikow, 5 przekaznikow i maly scalaczek ktory wlacza te przekazniki.

Poprostu w moim odczuciu maja olbrzymie przebicie i tyle, ale jak mus to mus.

Dzieki za pomoc,
    pozdrawiam